Ця умова обов'язкова до дотримання, а інакше можна просто сприяти виходу з ладу обладнання. Якщо навіть так і станеться, ремонт кондиціонера слід довірити професійним добросовісним майстрам, для прикладу, компанії "Сервис 044", про яку детальніше можна дізнатися на сайті https://servis044.kiev.ua/remont_kondicionera.html. Правда, деякі виробники все ж обладнають свої кондиціонери функціями обігріву, а також роблять все можливе, щоб їх робота взимку була не менш ефективною, ніж влітку.
Рекомендації великої кількості виробників стосуються того, що при температурах зовнішнього повітря, які опускаються нижче нуля, раціональним способом експлуатації стане консервація. Такий спосіб використання кондиціонера взимку дуже часто не влаштовує багатьох споживачів. Можна відзначити, що сучасні кондиціонери дуже часто можуть здивувати показниками своєї енергоефективності.
Супутня документація стверджує, що при витраченій 1 кВт електроенергії високотехнологічне обладнання здатне віддавати більше 4-х кВт, незалежно від того, холод це або тепло. Завдяки такому стану речей з часом і у споживачів, і у виробників виникає питання, наскільки резонним зможе бути обігрів кондиціонером взимку.
Технічні характеристики більшості сучасного обладнання надають споживачам інформацію про те, що діапазон робочих температур для ефективної роботи без поломок повинен знаходитися в межах від -5 до +25 С. Більш низькі, ніж зазначені температури, приведуть до того, що кондиціонер втратить заявлену теплопродуктивність, а рано чи пізно вона взагалі може знизитися до нуля.
Крім того, деякі виробники на питання «Чи можна включати кондиціонер взимку?» Відповідають категоричним «ні». Найчастіше це стосується побутових кондиціонерів. Справа в тому, що ефективне змазування рухомих деталей оливою, яка розчинена в холодоагенті, можливе тільки в разі, коли дотриманий гарантований діапазон температур. Якщо кондиціонер використовується при більш низьких температурах, то це вже є порушенням гарантійних умов, через що обладнання сильно зношується, а незабаром і взагалі виходить з ладу.
Деякі компанії вказують, що можна переобладнати кондиціонери, щоб вони були також ефективні взимку. Зробити це можна за допомогою низькотемпературного комплекту або пристрою зимового пуску.
Низькотемпературний комплект складається з 3-х пристроїв:
- підігріву картера, за допомогою якого можна підігріти згуслу оливу, а також запобігти загущенню;
- сповільнювач швидкості обертання, який використовується для вентилятора зовнішнього блоку, пристрій є мікропроцесорним контролером, який сповільнює зовнішній вентилятор для того, щоб запобігти обмерзання і сильне переохолодження конденсатора;
- підігрів дренажу, який є кабельним електричним підігрівачем, монтується всередину ділянки дренажного трубопроводу, що знаходиться зовні, завдяки цьому пристрою, за запевненнями виробників, можна запобігти обмерзання крижаної пробки.
Мабуть, ці заходи не здатні налагодити роботу кондиціонера на обігрів взимку, якщо подібна функція не була передбачена виробником при проектуванні. З їх допомогою можна тільки дещо розширити діапазон температур, при яких кондиціонер може працювати на холод. Робота кондиціонера на охолодження необхідна для того, щоб зробити технологічне кондиціонування в серверних кімнатах, що вимагають цілорічного гарантованого охолодження деяких стійок, на яких розміщено тепловиділяюче обладнання.