Активно розвивається галузь виробництва скла. У цьому контексті особливої уваги заслуговує ефективне пневматичне обладнання для скляної промисловості котре пропонує компанія ООО "Инженерно-Промышленная Группа".
Втім, варто зазначити, що незважаючи на величезну популярність і затребуваність, скло досить крихкий і ніжний матеріал. Ми говоримо про звичайне скло, без спеціальних характеристик. Вчені не перший рік старанно трудяться над тим, щоб нівелювати цей недолік.
Сьогодні можна зустріти досить міцні варіанти скла: загартовані, триплекс-скла, загартовані триплекс-скла. Найбільш міцним ще зовсім недавно вважалося скло, в основі якого лежить сітка з металу.
На жаль, але такий "кістяк" всередині конструкції сильно знижує естетичну складову виробу. Крім того, таке скло не скрізь можна використовувати. Хоча б через наявність металу і зниження пропускної здатності скла.
Сьогодні стало можливим отримати надміцне скло, в якому не буде армуючого шару! І такий зразок вже є. Це - заслуга вчених з Берклі. Саме їм належить винахід найміцнішого скла в світі.
Скляна інновація
Якщо узагальнити відомі закони фізики, то можна зробити висновок: зруйнувати можна все, що чинить опір спрямований на цей предмет силі. Тобто, зруйнувати те, що не чинить опір, не можна.
Трохи плутано, але зараз стане зрозуміліше. Загалом, ці самі вчені вирішили піти від зворотного. Вони створили таке скло, яке не можна шліфувати навіть алмазом.
Вся справа в тому, що це скло прогинається, а не чинить опір. Це досягається за рахунок особливого сплаву сировини. Ясна річ, що повний склад являє собою комерційну таємницю. Хоча один з секретних інгредієнтів відомий. Це - паладій.
Поки що мова про промислові масштаби виготовлення такого скла немає, але Пентагон вже виявив велику цікавість до розробки. Навіть якщо для військових таке скло не виявиться гідним уваги, велика ймовірність того, що вже через кілька років ми будемо використовувати таке міцне скло в повсякденному житті. Тільки уявіть: вікна в бункерах, броньованому транспорті, в звичайних автомобілях - і всі вони не б'ються. Скільки життів можна буде врятувати, скільки травм можна буде запобігти!
Поки що нам залишається задовольнятися загартованим склом, триплекс і розважатися з краплями Руперта. Вони, до речі, теж вважаються досить міцними: їх не здатний розчавити навіть гідравлічний прес. Правда, в порівнянні з паладієвим склом, у цих крапель є дуже вразливе місце - їх хвостик. Сподіваємося, що скло з паладієм не володітиме такими недоліками, ставши ідеальним склом.