Зрештою, такі занепокоєння в останні роки дуже актуальні, зважаючи на згубну дію гаджетів на дитячу психіку і фізичний розвиток, тому замість тих самих смартфонів і планшетів фахівці радять дарувати дітям настільні ігри, розвиваючі іграшки та книги. До слова в інтернет-магазині https://inkluzia.com.ua/razvivaushchie-igrushki/ представлені чудові логічні, музичні, соціально-комунікативні і інші розвиваючі іграшки, конструктори, набори для творчості, які обов'язково сподобаються вашим діткам!
Олена Абдулаєва, кандидат психологічних наук, так коментує своє твердження: «Я можу уславитися якимось ретроградом, але мені бачиться, що дитина повинна освоювати комп'ютер не як іграшку, а як інструмент у свідомому віці. На мій погляд, дарувати дитині ігровий гаджет - це як хижому звірові в зуби свою дитину віддавати, тому що екран управляє увагою дуже сильно, "занурення" туди дуже потужне. Невипадково років двадцять тому навіть з'явився діагноз "екранна залежність"».
Психологиня радить «не слідувати слізним проханням дитини і трендам ринку». Абдулаєва звернула увагу, що лідери IT-індустрії в Кремнієвій долині жорстко захищають своїх дітей від гаджетів і навчають їх у школах, де багато ручної праці.
В той же час Олександр Тіхостов, доктор психологічних наук: зауважує: «Тільки нехай батьки думають, щоб це не тільки радість була, але щоб подарунок якісь розвиваючі функції ніс. Для цього електронний гаджет не дуже-то підходить. Я б краще подарував якусь гру розвиваючу, книжку в кінці кінців ».
До речі, минулої весни Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) попередила, що використання гаджетів дітьми веде до зниження рухової активності та погіршення якості сну. Якщо ж діти не будуть добре спати і не грати в рухливі ігри, це погано вплине на їх розумовий розвиток і буде сприяти ожирінню. За даними ВООЗ, понад 23% дорослих і 80% підлітків проводять занадто багато часу в сидячому положенні, що погано позначається на їхньому здоров'ї. Погодьтесь, пора задуматись над цими кричущими фактами!