Чого хочеться найбільше під час сирої вогкої осінньої днини або морозної зими? Звичайно ж, тепла і затишку. А що може бути затишніше і тепліше в'язаних речей? Правильно - нічого! А якщо врахувати, що в'язані речі і трикотаж ніколи не виходять з моди, то їх можна вважати справді ідеальним варіантом для холодного сезону. Тому на зволікайте, ось вам посилання в'язаний одяг, де ви можете придивитися щось дуже комфортне, тепленьке і надзвичайно стильне для поповнення зимового гардеробу!
Втім, для збереження свого чудового первозданного вигляду вязані речі потребують відповідного догляду
Загальні рекомендації
Догляд за предметами одягу включає в себе:
- прання
- прасування
- сушку
- провітрювання
- зберігання.
Для вовняних в'язаних виробів всі ці процеси мають свої особливості, обумовлені їх делікатністю. Так прати в'язані сукні і светри бажано вручну, сушити горизонтально, прасувати тільки з вивороту або відпарювати, зберігати в складеному вигляді, а не на плічках.
Детальніше про прання
Вовняні нитки очищаються швидко, так що в тривалому замочуванні немає необхідності. Не потрібно піддавати в'язаний одяг грубому механічному впливу (терти, викручувати і т.д.). Застосовувати потрібно делікатне машинне прання, або ручне, при цьому використовують спеціальний гель, або порошок для вовни.
Важливо пам'ятати, що в'язані шапки краще прати, вивернувши їх навиворіт. По можливості бажано видалити з головного убору всі прикраси.
Як сушити і прасувати?
В'язані кардигани та інші вироби можна сушити тільки в горизонтальному положенні, розклавши на плоскій поверхні. Інакше річ безнадійно витягнеться. Ніяких джерел гарячого повітря поблизу бути не повинно, сушильна машина також не підходить.
В'язані вироби бажано відпарити, накривши вологою тканиною і пройшовшись негорячій праскою. Якщо на речі немає рельєфних візерунків, її можна легенько випрасувати з виворітного боку.
Щоденний догляд і зберігання
В'язані сукні або джемпера будуть менше бруднитися, якщо після прання використовувати ополіскувач з антистатичним ефектом. По можливості такий одяг потрібно провітрювати, вологе повітря поверне йому свіжість і форму. Зберігати вовняні речі слід акуратними, непресованими стопками, не забувши про засоби проти молі. На плічках виріб може витягнутися і втратити форму.
Неминучим наслідком тривалого носіння є катишки. Але їх легко видалити спеціальним пристосуванням або звичайним бритвеним верстатом, обережно пройшовшись по ходу нитки.
Бабусині лайфхаки
У догляді за делікатними речами може стати в нагоді досвід минулого покоління, адже раніше в'язаний одяг була не менше популярна, а якісних засобів для прання було менше. Тому доводилося використовувати підручні засоби:
- розчин нашатирного спирту або гірчичного порошку допомагає вивести плями;
- доданий в воду гліцерин надає речі м'якість;
- для збереження яскравого забарвлення при полосканні можна додати одну столову ложку оцту.
При дбайливому догляді і виконанні цих простих рекомендацій в'язані вироби довго даруватимуть вам тепло і ніжність.