Всього за кілька процедур лазер обіцяє позбавити від небажаного волосся на будь-якій ділянці тіла на довгий час. Надалі доведеться лише зрідка повторювати один сеанс обробки для підтримки результату.
Про видалення волосків за допомогою лазера досі сперечаються в б'юті-світі. Багато хто впевнений, що це боляче, не виправдовує своїх вкладень і може навіть призвести до онкології. Інші, навпаки, розповідають, як завдяки лазерній епіляції мало не назавжди забули про небажаної рослинності. На питання про лазерну епіляції, які хвилюють багатьох дають відповіді експерти Епілазер.
Лазерна епіляція - це небезпечно?
Жодного випадку в лікарській практиці ще не було доведено, щоб лазерна косметологія завдала шкоди. Але, звичайно, є ряд обмежень. Процедуру лазерної епіляції не можна проводити людям з онкологічними захворюваннями, пацієнтам із запальними процесами і шкірними висипаннями в зоні обробки. Хочеться акцентувати, що лазерна епіляція - це більше медична процедура. Шкіра - найбільший захисний орган організму, і проводити будь-які процедури краще в медичній клініці після консультації сертифікованого медика.
Як відбувається видалення волосся лазером? Світловий імпульс впливає на пігмент волоса, меланін. Той починає нагріватися, руйнує судини, що живлять фолікул, а також клітини, що відповідають за ріст волосся. В результаті корінь відмирає, фолікул руйнується, і волосся випадає.
Поширена думка, що саме лазер для епіляції здатний викликати онкологічні захворювання, так і не було підтверджено. Куди більш небезпечні рентгенівські промені. Саме вони можуть викликати мутацію ДНК і збільшити ризик виникнення злоякісних пухлин.
Чи буде боляче при процедурі?
Якби ви прийшли на лазерну епіляцію років 20 назад, то відчуття могли бути не з приємних. Тоді в основному застосовувався рубіновоий лазер, а він не здатний був розрізняти пігмент волоса і підлаштовуватися під відтінок шкіри. Зараз для процедури використовують більш сучасні лазери: олександритовий, діодний. Перший уже налаштований на пігмент волоса, проте не оснащений системою охолодження, тому ним краще видаляти темне волосся на світлій шкірі. Другий навчився розрізняти ступінь засмаги і точково впливати на волосся практично до його основи, мінімізуючи впливу на шкіру.
Так що завдяки розробкам процедура лазерної епіляції стала практично безболісною. Виняток - індивідуальна реакція організму.
Коли буде результат і скільки процедур потрібно до повного видалення волосся?
Лазерний промінь вловлюється пігментом в волосяному фолікулі, відбувається нагрів фолікула і його руйнування. Протягом 10-14 днів волосся відмирає і випадає. Перші результати від процедури лазерної епіляції видно відразу. У більшості випадків волосся перестає рости повністю після 8-10 процедур. Це пов'язано з тим, що лазерна епіляція працює, коли волосся знаходиться в активній фазі росту. На різних частинах тіла цей темп різний, тому до ідеальної гладкості кожній ділянці потрібно певну кількість процедур.
Чому лазерна епіляція дорожче шугаринга?
По-перше, сам лазер значно дорожчий, ніж цукрова паста. По-друге, фахівцеві, який проводить цю процедури, необхідно мати медичну освіту, а значить, і ціна на його послуги буде вище, ніж у звичайного майстра по шугарінгу. До того ж на кінцеву вартість лазерної епіляції також впливає статус салону і його місце розташування.
Звичайно, звичні засоби для видалення волосся коштують дешевше (бритва, воскова епіляція, епіляція з використанням густий цукрової пасти), але після таких процедур волосся не перестає рости.
Лазерна епіляція - це купа побічних ефектів?
Обмежень не є багато. Це більше підстраховка пацієнта. Наприклад, процедуру не рекомендується проводити вагітним жінкам і жінкам в період грудного вигодовування, щоб жінка не перехвилювалася. Шкірні запальні захворювання самі собою мають на увазі обмеження будь-які за процедурами, так як шкіра повинна бути здоровою.
Насправді, якщо дотримуватися всіх рекомендацій косметолога, то процедура виявиться цілком нешкідливою. Лікарі радять за три дні до процедури не вживати продукти з високим вмістом вітаміну А (гарбуз, каррі, сир халумі, печінка тріски, вершкове масло), а також утриматися від сонячних ванн. До того ж варто відмовитися на цей період від вітаміну С, так як він сенсабілізірует шкіру.