На шанхайській фабриці ABB роботи будуть збирати роботів

Найпохмуріші прогнози експертів починають збуватися. Роботи не просто витісняють людей з виробництва. Лідер у виробництві промислових маніпуляторів створює для них окремий завод, де люди будуть виконувати лише допоміжні функції.

Швейцарська робототехнічна компанія АВВ витратить $ 150 млн на будівництво ультрасучасної фабрики в Шанхаї, де роботи будуть збирати нових промислових роботів. Основну ставку АВВ зробить на свої маніпулятори YuMi, один з яких навіть диригував оркестром. Вони здатні збирати дрібні деталі, пише видання Engadget.

За словами представників АВВ, це буде найінноваційніший завод в світі. Компанія створить окремий Центр досліджень і розробки, щоб прискорити роботу над штучним інтелектом. Інженери зможуть істотно розширити модельний ряд і комплектації роботів для замовників з Китаю, включаючи автомобільні концерни і виробників електроніки.

Компанія почне активно використовувати на цій фабриці програмне забезпечення SafeMove2, яке дозволить YuMi і інший автоматизованої техніці працювати в безпосередній близькості від людей. Їм, втім, на ультрасучасному заводі відвели лише допоміжні функції. 

А от на флагманах вітчизняного важкого машинобудування харківських підприємствах «Турбоатом» і «Електроважмаш» справи набагато сумніші. По посиланню https://enovosty.com/news_economy/full/2612-udastsya-li-kucheru-uderzhat-ekonomiku-xarkovshhiny-na-plavu ви дізнаєтесь чи вдасться голові облдержадміністрації Олексію Кучеру втримати економіку харківщини на плаву. 

Китай для АВВ - другий найбільший ринок після США, і нова фабрика допоможе істотно розширити свою присутність на ньому. Підприємство площею 6968 кв. м. приступить до роботи в кінці 2020.

Автоматизація обіцяє стати «золотою жилою» для власників бізнесу, а ось прості співробітники все частіше починають панікувати. За прогнозами аудиторської компанії Deloitte, в майбутньому без роботи залишаться до 2 млрд людей. Але є чотири напрямки саморозвитку, які допоможуть побудувати кар'єру в роботизованому світі.

Deloitte за підсумками дослідження також виділяє чотири види навичок, які дозволять вижити і знайти себе в економіці майбутнього.

1. Готовність до роботи. Щоб отримати роботу, треба щоб вас знайшли і помітили. У цю категорію потрапили такі вміння, як персональна презентація, тайм-менеджмент.

2. Творчі навички. Soft skills - це те, чим люди будуть виділятися в епоху роботів. Креативність, рішення складних проблем, емоційний інтелект і критичне мислення - ось у чому машинам найскладніше замінити працівника-людину.

3. Технології. Нові технології створюють нові робочі місця. Зараз і в майбутньому вакансій буде безліч, і перевагу отримають люди з конкретними навичками і вміннями, затребуваними в певній галузі або ділянці ланцюга виробництва.

4. Підприємництво. Здатність до інновацій, створення нових продуктів і націленість на власний бізнес - хороша опора в економіці майбутнього.