Популярним ароматом довгий час залишається лаванда, яка не просто допомагає досягти внутрішньої гармонії, а вносить ясність в думки. Придбати спокій досить просто - за словами фахівців, на подушку потрібно нанести пару крапель лавандової олійки і розслабити тіло від кінчиків пальців на ногах до верхівки голови. А на сайті aromatika.com.ua можна замовити лавандову, та інші ефірні олії найвищої якості.
Зі стресом також добре справляється всім знайомий аромат ялинки. Людина асоціює його з новорічними святами, тому підсвідомо розслабляється і забуває про турботи. Більш того, ялинова олія має лікувальні властивості: стимулює імунітет, сприяє швидкому відновленню організму після простудних захворювань, посилює внутрішній захист організму і стимулює обмін речовин, відновлюючи його здатність до саморегуляції і протистояння інфекціям. Природним підсилювачем імунітету є олія лимона або лайма. Воно допомагає полегшити головний біль, помітно піднімає настрій. Для тих, хто займається творчістю, лимон особливо важливий - він спонукає до активної діяльності, яка вимагає фантазії.
Крім цих ароматів є ряд інших, які також користуються популярністю як у жінок, та й у чоловіків. Наприклад, аромати троянди, яка підвищує почуття власної сексуальності, жасмину - він бореться з депресією, петігрейна - налаштовує на життєрадісний лад, базилік - швидко усуває нервозність, покращує концентрацію.
Як підібрати свій аромат?
Для того, щоб визначитися з ароматом, слід не просто знати, з якою метою ви хочете його використовувати, необхідно підбирати аромат в залежності від типу темпераменту. Наприклад, сангвінікам - оптимістичним людям, які займаються різними видами діяльності, слід використовувати олії, спрямовані на підвищення гармонізації, творчої енергії. Іноді навіть підійдуть засоби заспокійливої дії. Корисним ароматом для сангвініків стане олія лаванди, лотоса, бергамоту, рододендрона.
Людям, схильним до внутрішніх переживань, які реагують на негативні ситуації дуже гостро, фахівці рекомендують аромати троянди, ялівцю, фіалки. Вони стимулюють підвищення самооцінки, додають впевненості в собі. Флегматикам, яким властива деяка повільність, підійдуть олії, спрямовані на вирішення конкретного завдання, які посилюють концентрацію уваги. Такими є аромати гвоздики, лимона, кориці. Сумбурним холерикам рекомендується використовувати олії, що сприяють стабілізації емоційних реакцій, досягненню внутрішньої гармонії - ваніль, м'ята, меліса, рододендрон. Для екстравертів краще вибирати заспокійливі, гармонізуючі складники, наприклад, апельсин, герань, бергамот, а для інтровертів, навпаки, стимулюючі активність - кедр, лимон.
Так чи інакше, єдино вірним критерієм вибору ефірної олії залишається гарне самопочуття після його використання. Пробуйте різні варіанти і стежте за своїм емоційним настроєм!