Експлуатація взимку - важке випробування двигунів будь-якого типу. Різкі зміни температур, ударні навантаження при холодних пусках в морози, збільшений час закачування масла в систему.
Так уже склалося, що автолюбителі на зимовий період віддають перевагу «напівсинтетиці». Чому? Багато автовласників аргументують це демократичною ціною на олії цієї групи при досить високій якості. Більш того, широко поширена думка, що напівсинтетична моторна олія є оптимальним варіантом на будь-який сезон. Чи правильно це? Скажемо відразу: незважаючи на високу популярність напівсинтетичних (semisynth) олив, потрібно відзначити, що «напівсинтетика» - це, все-таки, компроміс між якістю і ціною. Більш-менш вдалий - все залежить від рецептури оливи і рівня якості конкретної марки.
Властивості моторних олив в зимовий період
Головне для зимової моторної оливи - це відмінні пускові характеристики в умовах низьких температур і максимальна термо- і хімічна стабільність. Мінеральні моторні оливи забезпечують нормальну роботу під час пуску двигуна до температури до -15 ... -20. Але в Україні взимку буває температура і нижче!
Синтетичні оливи зберігають відмінні пускові властивості до температури -30 ... -40. При цьому цікаво відзначити, що за результатами моторних тестів на синтетичних оливах з класом в'язкості SAE 5W-40 знос деталей двигуна при холодному пуску взимку (при температурі - 20) буде приблизно в 200 разів нижче, ніж на мінеральних SAE 15W-40. А один холодний пуск в такий мороз на мінеральній оливі прирівнюється фахівцями до 200-300 км пробігу! Помноживши на число холодних пусків, отримаємо вражаючу економію ресурсу мотора на «синтетиці».
Як же на цьому тлі виглядає «напівсинтетика»? Почнемо з того, що частка синтетичних компонентів в таких сумішах в більшості випадків не перевищує 10-30%. Все інше - мінеральна олива і присадки. Природно, що при такому процентному співвідношенні компонентів не доводиться очікувати різкого поліпшення морозостійкості і пускових властивостей «напівсинтетики» в порівнянні з якісними мінеральними моторними оливами.
Пускові якості напівсинтетичних сумішей в середньому лише на 5 градусів краще, ніж у мінеральних, а температура застигання у олив SAE 15W-40 і SAE 10W-40 практично однакова! Крім того, по стійкості до руйнування масляної основи (або, як ще кажуть, деструкції базової оливи) напівсинтетичні моторні оливи практично не відрізняються від мінеральних. І якщо влітку ця відмінність ще більш-менш помітно, то в важких умовах зимової експлуатації різниця фактично сходить нанівець.
Розсудливо розсудивши, все-таки слід визнати, що краща олива на зиму - синтетична (full synth, vollsynth).
Для того, що б ваш автомобіль якомога довше зоставався у відмінному технічному стані, йому потрібний належний догляд. Одне з найважливіших завдянь у цьому контексті- вибір якісної хімії, і у цьому вам допоможе інтернет магазин https://shop.nanoprotec.ua/, де в широкому асортименті представлено кращі на сьогоднішній день моторні оливи, захисні суміші, аерозолі, присадки, технічні рідини від відомих виробників.