Кожен власник розкішного саду мріє, щоб його клумби цвіли щороку, а при цьому витрати були мінімальними. Щоби ваші садові рослини завжди були у відмінному стані, на сторінках блогу blog.florium.ua, ви знайдете багато корисних порад по посадці і догляду.
Гола земля - мертва земля
Якщо ви хочете, щоб ваші півонії, нарциси, іриси, петунії та дерева щороку цвіли пишним цвітом, то обов'язково удобрюйте грунт зверху (мульчування). Причому важливо, щоб була закрита вся земля, а не тільки окремі ділянки. Тоді і плоди будуть виростати в більшому обсязі і крупніше в кілька разів, молоді пагони будуть здоровішими, отримуючи таку підтримку. У підстилці починають активно розмножуватися дощові хробаки, які роблять численні тунелі, завдяки їм до рослин надходять необхідні повітря і вода.
Найкраще для мульчування підійдуть торф, перегній, напівперепрілі або повністю перепрілі сидерати (органічні зелені добрива). Важливо, щоб маса земляного покриття була пухкою, можна навіть спеціально вилами періодично розпушувати добрива, щоб і дощ, і сонце мали вільний доступ до грунту. Варто відзначити, що мульча перешкоджає випаровуванню вологи з ґрунту, це особливо цінно в спеку. Крім мульчування, молодим паросткам буде корисне підживлення мінеральними добривами. Тільки важливо не перегодувати рослина - це сприяє зайвому відкладенню солей.
Поливати треба теж з розумом
Багато садівників чомусь досі вірять в те, що чим частіше поливаєш декоративні дерева і чагарники, тим краще. Постійний полив в малих кількостях точно не змусить цей тип рослин рости швидше і пишнішати. Дерева слід поливати так, щоб вода промочила грунт до глибини залягання основних коренів, в середньому, два-три рази на місяць. Низькі чагарники можна поливати частіше і в невеликих кількостях.
Також існує міф, що поливати треба строго під центр дерева, при цьому залишаються без зволоження основне коріння, яке потребує живлення на відстані 30 - 40 см від стовбура дерева. Поливати найкраще в спеціальні кругові борозни завглибшки в долоню навколо дерева. Так ваше декоративне дерево отримає найбільш грамотне зволоження.
З квітниками все приблизно так само: поливати краще рідко, але інтенсивно. Глибина зволоження повинна досягати 40 - 50 см. Перед поливом важливо розпушити грунт навколо рослини, щоб квітка виявився в ямці (рослина посередині). У такому випадку вода надійде до всієї кореневій системі, а не розтечеться по верхньому шару сухого ґрунту.
Підступний дощ
Ще один популярний міф у дачників - після дощу поливати сад не потрібно. Частково це виправдано, але тільки за умови, що це була довга і сильна злива, яка встигла досить промочити землю. Для перевірки просто застроміть палець або долоню в грунт, і ви відразу все зрозумієте. Більшість коренів, особливо у великих високих культур, розташовані досить глибоко, і легкі опади не зможуть як йдуть полити грунт.
Дощова вода точно піде на благо, якщо її просто збирати в бочку або відра, залишені у дворі на час зливи. Така вода набагато корисніша звичайної - зі шланга. Нею ви зможете, вже з огляду на всі особливості поливу, самостійно зволожити грунт різних культур.