Переваги і собливості застосування композитної черепиці

Композитна черепиця або металочерепиця є довговічним і практичним покрівельним матеріалом, здатним захистити різні споруди не тільки від вітру і опадів, але і від сильного шуму.

Цей оригінальний покрівельний матеріал поєднує в собі всі переваги гнучкої черепиці і металевих покрівель, а також за своїм зовнішнім виглядом має максимальну схожість з натуральною керамічною черепицею.

Склад і структура

При виборі покрівельного матеріалу варто звернути увагу на його склад і технічні характеристики. Основою для виготовлення композитної черепиці є сталь, а точніше сталеві листи. Завдяки цьому черепиця набуває ряд позитивних якостей: міцність, опір вогню довгий час, висока стійкість до впливу навколишнього середовища (опади, сонячні промені, температура), опірність процесу корозії.

На поверхню наноситься бетонний алюмоцинковий сплав, що дозволяє черепиці придбати ті властивості, про які писалося раніше. Нанесення сплаву по обидва боки відбувається поширеним методом - гальванізацією. Найчастіше, крім цього сплаву можуть бути нанесені інші шари: глазур, акрилова або кам'яна крихта (по аналогії з гнучкою черепицею).

Розглянемо склад композитної покрівлі на прикладі однієї з найпопулярніших черепиці марки Metrotile, яку на сайті https://metrotile.kiev.ua/ можна замовити по найкращій вартості.

  • Шар акрилової глазурі утримує гранулят навіть в найсуворіших кліматичних умовах;
  • Гранулят надає вишуканий зовнішній вигляд покрівлі і схожість з натуральними матеріалами (керамічна черепиця, сланець, дранка і т.д.);
  • Шар грунтовки, акрилу і алюмоцинка є додатковим захистом стали від корозії і механічних пошкоджень;

Всі нанесені шари додають матеріалу привабливий зовнішній вигляд і в рази продовжують експлуатаційний термін. Якщо композитна черепиця була виготовлена ​​за всіма правилами виробництва, то термін її служби становитиме близько 50 років.

Сьогодні виробники пропонують широку кольорову гаму, що дозволить споживачеві вибрати необхідний колір, як класичний (червона і коричнева кольорові гами), так і інші оригінальні кольори: зелений, жовтий, блакитний, синій і інші. Завдяки захисному покриттю колір черепиці залишається яскравим і насиченим довгий час, оскільки стійкий до впливу ультрафіолетового випромінювання.

Переваги композитної черепиці

Композитна покрівля має ще декілька важливі достоїнства: тривалий експлуатаційний термін, відносно невелика маса і прийнятна ціна. Якщо взяти в порівняння черепицю і шифер, то вага композитної черепиці буде до 6 разів менше. Це дозволяє заощадити на доставці матеріалу, полегшує процес монтажу і значно знижує навантаження на дах. Монтаж черепиці відбувається на площині, кут якої може становити 12-90 градусів.

Велика кількість переваг при використанні композитної черепиці, дозволяє їй знаходити все більшу популярність на ринку будівельних матеріалів в порівнянні з класичними (шифер або листове залізо).

На завершення виділимо основні плюси композитної черепиці. До них відносяться:

  • тривалий термін служби;
  • привабливий зовнішній вигляд (схожість з керамічною черепицею);
  • невелика маса покрівельного матеріалу;
  • великий вибір кольорів і фактур

Єдиним недоліком може стати хіба що ціна, яка дещо вища за традиційну металочерепицю. Також варто зазаначити досить складний монтаж, що вимагає значних професійних навиків. 

Характеристики композитної черепиці дозволяють зберігати матеріалу свої експлуатаційні властивості при перепадах температур, процесах відтавання і замерзання. Покрівля не боїться вологи, оскільки її не вбирає. Даний будівельний матеріал прекрасно підійде для використання як в регіонах з жарким кліматом, так і з постійними низькими температурами.