Основні міфи і правда про ломбарди

У цих установ давня історія. Вважається, що принципи ломбарду першими стали використовувати лицарі-тамплієри, а перша їхня поява зафіксована у Франції, в XV столітті. Свою назву заклади отримали від ломбардців (нащадків лангобардів), жителів провінції Ломбардія в сучасній Італії.

Ломбард видає короткострокові позики під заставу цінних предметів. Найчастіше це вироби з дорогоцінних металів, але заставою може бути і техніка, автомобілі. Закладене майно можна викупити, повернувши ломбарду видану позичку плюс відсотки за користування кредитом.

У частини населення діяльність ломбардів як і раніше асоціюється з лихварством, хоча вона вже давно регулюється офіційними законами і визначається як окремий вид бізнесу.

Проте, існує безліч різноманітних міфів про діяльність таких установ, які явно потребують розвінчанні.

Міфи і чутки про діяльність ломбардів

Всі існуючі види негативних думок про роботу цих установ можна розділити на наступні пункти:

Ломбарди становлять конкуренцію банкам, «переманюючи» клієнтуру

Це як мінімум дивна заява абсолютно не відповідає істині, оскільки банки і ломбарди належать до різних «вагових категоріях». Банки є фінансовими установами незрівнянно більшого масштабу, вони постачають фінансові засоби великим підприємствам, в тому числі і державним. Населенню кредити видаються мізерні, до того ж і в дуже низьких кількостях. Ломбарди ж обслуговують саме приватні особи, надаючи їм невеликі короткострокові позики під заставу речей, які можна офіційно викупити.

У ломбардах захмарні відсоткові ставки

І це не зовсім правда. Завітайте на сайт Молодечно ломбард baraholka.onliner.by/viewtopic.php?t=21551513, і ви побачите, що звертатись туди простій людині досить вигідно! Доступні проценти, зрозумілі умови, без прихованих комісій, і переплат. 

У деяких банках кредити надаються на настільки незрозумілих умовах, що переплата може скласти досить значну суму. До того ж далеко не всі банківські установи представляють клієнту повністю прозору і точну інформацію по повну вартість кредиту, вводячи в процентну ставку різноманітні страховки, комісії та невраховані виплати.

Якщо ж говорити про мікрофінансові закладах, там процентні ставки досягають воістину астрономічного рівня, плюс система драконівських штрафів і пені. У ломбардах ж максимальна неприємність, яка може очікувати позичальника, це втрата невикупленої вчасно застави.

Ломбарди сприяють зростанню банківських ставок

В реальності все рівно навпаки. При зростанні банківських ставок все більша частина населення звертається за фінансовою допомогою в ломбарди, тому що банки не тільки «заламують» високі процентні ставки, але ще і вкрай неохоче видають кредити. Суми їх зазвичай маленькі, перевірки довгі і копіткі, а в ломбарді обслуговують швидко, вимагаючи з документів тільки паспорт і ідентифікаційний код. При перерахунку відсотків ломбарду по відношенню до банківської ставкою співвідношення явно не в сторону останнього установи. Так що банки самі провокують масовий відтік населення в ломбарди через занадто завищених процентних ставок.

Послуги ломбарду особливо затребувані в часи економічної кризи

На це відповідає добре відомий закон економіки: в період криз, політичних і економічних потрясінь рівень доходів ломбардів не підвищується. У той же час при стабільному розвитку економіки і високий рівень платоспроможності населення активність користування ломбардами підвищується. Це пов'язано з тим, що люди більше впевнені в завтрашньому дні і твердо знають, що легко зможуть викупити свою цінну заставу. Приходять же вони в ломбард тому, що хочуть купити щось, на що в даний момент не вистачає засобів. Так що активізуються ломбарди не в кризу, а саме в періоди матеріального благополуччя.

У ломбардах скуповують крадені речі

Згідно із законом, здати річ можна тільки при реєстрації і пред'явленні документа, що посвідчує особу, що абсолютно не влаштовує злодіїв.