Робота за кордоном: що потрібно знати

Трудова міграція не обмежується межами країни, в якій проживає працівник. Робота за кордоном перестала бути непересічним явищем. Згідно зі статистичними дослідженнями: кожен четвертий громадянин працездатного віку хоча б один раз побував за кордоном в якості найманого працівника.

Найпростіший спосіб легально працевлаштуватися за кордоном - укласти трудовий договір через спеціальне агентство, а тут ви дізнаєтесь про переваги офіційного працевлаштування за кордоном з VizaMarket. 

Причин, чому громадяни шукають робочі місця за межами своєї країни, цілком достатньо:

  • Низький рівень заробітних плат по ряду професій, розмір оплати яких в інших країнах більш справедливий і адекватний.
  • Брак робочих місць в рідній країні, складна ситуація на ринку праці.
  • Незадоволеність соціальним становищем, кар'єрним розвитком, економічною ситуацією в рідній країні.

У підсумку можна спостерігати за подальшим розвитком подій щодо такого явища як робота за кордоном: робочі мігранти з СНД їдуть працювати за кордон за власним бажанням, але через вимушені обставини. Трудові мігранти, які їдуть працювати в СНД, їдуть без власної ініціативи, але не через складні обставини.
Різниця тільки в тому, що перший тип вітчизняних мігрантів позначають поняттям «гастарбайтери», «заробітчани» та ін., а другий тип трудових мігрантів називають експатами.

Ще більш істотна різниця між вищезгаданими трудовими мігрантами складається в перспективах: експати їдуть працювати за кордон виключно за наполегливі пропозиції вітчизняних роботодавців. Гастарбайтерів за кордоном ніхто не чекає, вони нікому не потрібні, тому співвітчизники не завжди мають можливість реалізувати свій трудовий потенціал в іншій країні.

Отже, «гастарбайтерам» треба ще до від'їзду за кордон засвоїти деякі правила, які спростять адаптацію на новому робочому місці, і що найголовніше, допоможуть уникнути обману, шахрайства і втрати грошей.


Що потрібно знати, відправляючись працювати за кордон

1. Роботодавця краще знайти ще у себе на батьківщині, провести попередні переговори про умови праці з декількома з них, або хоча б з одним роботодавцем, для того, щоб не їхати «в нікуди», і без проблем відкрити робочу візу.

2. Віддавати перевагу тим роботодавцям, які пропонують роботу за контрактом.

3. Ретельно і уважно підбирати посередницьку організацію, якщо прийнято рішення про допомогу спеціалізованої компанії в оформленні документів. А саме:

  • Перевірити наявність відповідної ліцензії, яка дає право займатися подібною діяльністю.
  • Звернути увагу на умови договору: чи дійсно ця компанія має зв'язки з іноземними роботодавцями, готова представляти інтереси свого клієнта у всіх консульствах і отримати оплату тільки за кінцевий результат, або це так зване «агентство з працевлаштування за кордоном», яке надає «інформаційні послуги».
  • Пам'ятати, що солідні посередники, які працюють легально, не беруть ніякої передоплати. Виключно оплата після працевлаштування за кордоном.

4. Перед від'їздом за кордон, обов'язково треба дізнатися, які місцеві організації займаються контролем трудових відносин.

5. Не можна їхати працювати за кордон з туристичною візою, інакше є ризик перетворитися в нелегала без права на соціальний захист (наприклад, надання необхідної медичної допомоги в разі потреби), бути депортованим або опинитися у в'язниці.

6. Усі документи за кордоном треба зберігати у себе, нікому не віддаючи. Документи повинні бути легалізовані.

7. По прибуттю на нове місце роботи і проживання, обов'язково треба зареєструватися в найближчому вітчизняному дипломатичному представництві або консульській установі.