Як правило, терморегулятор для теплої підлоги продається в комплекті, проте за бажанням придбати його можна окремо, зокрема в інтернет-магазині https://hotpol.net/termoregulyatoryi/, де представлено широкий асортимент ефективних механічних, цифрових, сенсорних, програмованих терморегуляторів відомих виробників.
Основне завдання і принцип роботи цього невеликого пульта полягає в виключенні системи обігріву, коли температура в приміщенні досягла заданого значення. Після того, як стає холодніше, термостат знову запускає вироблення теплової енергії. Так, постійно спостерігаючи за тепловим режимом, терморегулятор допомагає не тільки підтримувати тепло, але і знижує витрати на електроенергію.
Як відбувається управління температурою теплої підлоги?
Будь-який терморегулятор комплектується спеціальними сенсорами, саме ці датчики, виходячи з заданого діапазону температур, дають команди на включення/виключення теплої підлоги.
За допомогою терморегулятора на корпусі пристрою досить натиснути кнопку включення і задати потрібну температуру (або вибрати відповідний тепловий режим). Терморегулятори для теплої підлоги з'єднані з термодатчиком, який знаходиться поруч з нагрівальним кабелем. Після того, як на термостат надійшло завдання нагріти систему до певного значення, до кабелю починає надходити потрібну кількість теплоносія - у випадку з електричною теплою підлогою це струм. Через якийсь час температура підвищується (або знижується, якщо було задано зворотне значення).
Принцип роботи терморегулятора простий і ефективний. Пристрій стабільно підтримує задані параметри та пускає в хід команду користувача. Користуючись регульованою теплою підлогою, не варто забувати про її інерційність: має пройти якийсь час, щоб температура в системі, а значить і в підлоговому покритті змінилася.
Види терморегуляторів
В даний момент можна придбати всі види термостатів, які пропонують українські та закордонні виробники:
- Механічні. Простий і недорогий варіант терморегулятора, який відмінно підійде для невеликих приміщень: ванни, санвузла, душової. Використання цього пристрою просте і не вимагає особливих зусиль: одна кнопка або важіль вибору режимів, завдання яких зрозуміла на інтуїтивному рівні.
- Електронні. Такі терморегулятори для теплої підлоги оснащені дисплеєм, що дозволяє побачити точну температуру обігріву. Управляти електронним термостатом так само просто, як і механічним.
- Програмовані. З назви стає зрозуміло, що тепла підлога з таким регулятором перетворюється в розумну систему, яка за заданою програмою включає і вимикає обігрів, підтримує різну температуру в різних приміщеннях і виконує інші команди. Використовувати такі пристрої доцільно, коли мова йде про обігрів великих площ і питання економії також знаходиться на одному з перших місць. Управління здійснюється шляхом натискання кнопок на панелі терморегулятора.
- Сенсорні. Опис системи терморегулювання з сенсорним екраном відрізняється від попередньої лише відсутністю кнопкової панелі - команди задаються на екрані.
- Окремо хочеться згадати терморегулятори з функцією wifi. Саме завдяки цій функції можна дистанційно, перебуваючи далеко за межами оселі за допомогою смартфона налаштувати терморегулятор, щоби по приході додому вже була комфортна температура