Останнім часом, через популярність такого одягу, на прилавках магазинів з'явилося дуже багато дешевої "термобілизни", яке за фактом такою і не є. Повірте, не важливо скільки коштують термошкарпетки, якщо у вас замерзнуть ноги під час риболовлі або в засідоці на кабана. Адже якщо це трапиться, навіть найкраща рибналовля не принесе ніякої радості!
Раніше ми вже розповідали вам про вибір термобілизни в загальному, а в цій статті хочемо звернути вашу увагу на те, як і які термошкарпетки вибрати, щоб зберегти ноги в теплі. А дійсно якісні купити термошкарпетки в Україні ви зможете в інтернет-магазині adrenalin.kiev.ua
Види термошкарпеток і їх особливості
Як і будь-яка інша термобілизна, термошкарпетки, умовно, діляться на три групи.
Перші використовуються професійними спортсменами на тренуваннях або виступах, любителями зимового активного відпочинку, а також тими хто захоплюється будь-якими активними видами спорту. Такі шкарпетки, в першу чергу покликані відводити надлишки вологи і швидко сохнути, а ще вони практично не зберігають тепло. Саме тому, до їх складу входять виключно синтетичні матеріали.
Друга група - це шкарпетки для тих, хто багато часу проводить за низьких температур без фізичних навантажень. До цієї групи належать найтепліші термошкарпетки для полювання, зимової риболовлі, також вони відмінно підійдуть альпіністам і просто любителям зимових походів. До складу таких шкарпеток входять переважно натуральні волокна шерсті, в рідкісних випадках до них додаються синтетичні матеріали.
І останні - для повсякденного використання. В таких шкарпетках найчастіше використовується приблизно рівне співвідношення синтетичних і натуральних волокон. Вони добре відводять надлишки вологи, швидко сохнуть, і в той же час відмінно зберігають тепло.
Матеріали і характеристики
Для того щоб правильно вибрати кращі термошкарпетки для зимової риболовлі й полювання, не завадить, хоча б трохи, розібратися в матеріалах з яких вони зроблені. До складу будь-яких термошкарпеток можуть входити як синтетичні, так і натуральні волокна, в тих чи інших пропорціях. Так що давайте докладніше розглянемо їх властивості.
Список натуральних матеріалів використовуваних в таких шкарпетках досить обмежений, це:
- Шерсть - чудово зберігає тепло і вбирає вологу, але дуже довго сохне. Кращу шерсть дають вівці мериносової породи, саме вона найчастіше і використовується в термошкарпетках, разом з синтетичними волокнами.
- Шовк - гладкий, м'який, добре утримує тепло, але не довговічний.
- Бавовна - гіпоалергенна і добре вбирає вологу, але в той же час погано сохне матеріал, також у нього практично відсутні теплоізоляційні властивості. Це все робить його хорошим компонентом літніх шкарпеток і доповненням до синтетичних матеріалів.
Синтетичних же набагато більше:
- Поліестери - дуже довговічні вологовідштовхувальні матеріали.
- Нейлони - мають дуже міцні і зносостійкі волокна.
- Акрил - в ньому відмінно поєднуються м'якість і зігріваючі властивості.
- Поліпропілени - дуже міцні вологовідштовхувальні і практично не вбираючі вологу матеріали.
- Outlast - ці волокна спеціально призначені для регулювання температури в залежності від потреб в той чи інший момент.
- Wonder & Wick - система управління вологістю.
- Thermolite - волокна цього матеріалу відмінно зігрівають і виводять вологу.
- Gore-Tex - одна з кращих вітро- і вологонепроникних мембран в світі.
- Coolmax - цей матеріал займає одне з лідируючих місць по швидкості виведення вологи.