А ось тут виникають питання. Адже догляд за бородою зводиться не тільки до походу в барбершоп, розчісування і миття, але і до застосування того чи іншого стаффа (косметичного засобу). Як правило, питання пов'язані з тим, який саме засіб для бороди з усіх існуючих підійде в конкретному випадку і для конкретної мети. Різні фірми пропонують досить великі лінійки засобів по догляду за бородою. Зокрема тут можна придбати якісні скраби, олії і інші ефективні засоби
Але буває так, що склад продукту залишається колишнім, а виробник лише змінює назву, тим самим вводить покупця в оману. Наша стаття допоможе уникнути таких ситуацій і бути у всеозброєнні. Розберемося ж з усім доступним на сьогоднішній день засобами, подивимося, що там у складі, зрозуміємо якого ефекту варто чекати від використання конкретного засобу.
Олія для догляду за бородою
Тут все більш-менш зрозуміло. Склад засобу повністю відповідає його назві - це мікс всіляких натуральних олій. Їх безліч: реп'яхова, кокосова, касторова, арахісова, жожоба, мигдальна, з виноградних кісточок, паростків пшениці, аргана, какао і т.д. По суті, у кожної з олій є свій найцінніший комплекс вітамінів, полінасичених жирів і антиоксидантів.
Але не варто сподіватися на те, що якщо в продукті по догляду за бородою трохи більше олії паростків пшениці ніж інших складових, то значить цей стафф 100% нормалізує виділення шкірного жиру. А щоб олія макадамії відновила шкірний покрив її потрібно втирати цілодобово, ну або пити літрами.
Загалом, не чекайте від конкретно олії конкретної дії. Це все комплекс. Всі натуральні олії гарні, і всі вони покликані зволожити, підживити, наситити вашу бороду користю, зробити її більш м'якою й поступливою. А якщо в складі є червоний перець чилі, то це додає властивості, які здатні стимулювати ріст волосся. Найкращий результат можна отримати якщо в продукт додані ефірні олії. А також, якщо він збагачений вітаміном Е, який відомий своїм позитивним впливом на стан шкіри. Отже, олія для бороди:
- живить шкіру і волосся;
- збагачує корисними елементами;
- зволожує.
Бальзам для бороди
Поряд з натуральними оліями і вітаміном Е в бальзам для бороди додають бджолиний віск. Цей компонент надає продукту легкі фіксуючі властивості. Взагалі, бджолиний віск - це дійсно унікальний продукт, з дуже складним складом, який по сьогоднішній день неможливо цілком відтворити в лабораторних умовах. До найцінніших корисних речовин слід віднести вітамін А, завдяки якому шкіра добре живиться і помякшується, також віск володіє відмінним протизапальним ефектом. Маючи такі складові бальзам для бороди легко справляється з трьома завданнями:
- живить шкіру і волосся;
- візуально додає об'єм;
- фіксує.
Віск для бороди
Віск для бороди - це продукт, який складається з бджолиного воску, а звичайні натуральні і ефірні олії додаються в якості допоміжних інгредієнтів. Саме тому даний стафф володіє хорошим фіксуючим ефектом і покликаний допомогти при укладанні самих неслухняного волосся.
Але слід зазначити, що віск для бороди лягає щільніше і помітно ускладнює бороду. Отже, віск добре справляється з одним основним завданням, а саме фіксацією.
Лінійка продуктів по догляду за бородою може містити ще кілька гарних назв, а ваша корзина в інтернет-магазині - декілька стильних флаконів. Але, будьте уважні. Перед покупкою обов'язково ознайомтеся з складом засобів. Ось, наприклад, мікстура для бороди - це ті ж олії, тільки в пастоподібному вигляді. А в складі кондиціонера, крім олії в рідкому вигляді немає більше нічого, і відрізнятися він може тільки консистенцією і процентним співвідношенням.
До складу всіх перерахованих вище засобів можуть входити два компонента, про які варто згадати: ланолін і вазелін. Ланолін - це віск тваринного походження. Варто бути уважним до засобу, в який він включений. Ланолін має не дуже приємний запах, схильний викликати алергічні реакції і може погано змиватися. Вазелін - це продукт нафтопереробки. Він закупорює пори і не дає шкірі дихати. Після використання стаффа з вазеліном вкрай необхідне ретельне щоденне очищення волосся і шкіри від засобу.