Чи потрібен вам взагалі годинник?
Скажімо, ви тільки що почали бігати і виявили, що у всіх ваших бігових знайомих годинник вже є. Це зовсім не означає, що і вам потрібно терміново кидати все і бігти за покупкою. Швидше за все, для перших кроків буде достатньо встановити один з безкоштовних додатків і бігати з телефоном. І якщо ви зрозуміли, що тренування захоплюють вас все більше, хочется прогресувати і брати участь в змаганнях, то тоді вже можна вибирати собі спортивний годинник, а в інтернет-магазині https://chasik.com.ua/ ви знайдете для себе найоптимальнішу модель по найкращій вартості.
Основні функції спортивних годинників
Сучасні спортивні годинники значно перевершують за можливостями «розумні годинники» на кшталт Apple Watch або фітнес-браслети.
Перша їхня особливість - GPS-приймач. Завдяки йому годинник показує ваші точні координати або може побудувати трек пробіжки. Складно переоцінити, наскільки це полегшує життя при тренуваннях. А коли потрібно терміново повідомити свої координати в горах, це може і життя врятувати! У більш просунутих версіях є можливість завантажити карти і слідувати по намальованому на екрані треку або орієнтуватися по повноцінній карті. На багатьох трейлових забігах наявність такого треку є обов'язковим.
По-друге, майже всі сучасні спортивні годинники сумісні або навіть відразу поставляються з датчиком частоти пульсу (HRM-monitor). Це найважливіша функція для відстеження результатів тренувань. З її допомогою можна (і потрібно!) контролювати свої зусилля на тренуваннях і змаганнях. Багато моделей годинників зараз здатні не тільки відслідковувати, а й інтерпретувати результати тренувань, дати рекомендації по відновленню і прогнозувати рівень спортивної форми. Це особливо корисно для любителів, у яких немає під боком тренера, який правильно регулював би навантаження на серце.
По-третє, акумулятор в спортивних годинниках «живе» набагато довше. Зараз в лінійці будь-якого серйозного виробника можна знайти годинники, які переживуть в режимі навігації добовий рогейн або гірський стомильник. А в «міському» режимі, коли ви просто користуєтеся ними як звичайними годинами, зарядка може триматися днями або навіть тижнями.
По-четверте, разом з годинником ви отримуєте можливість користуватися сервісами свого виробника, наприклад, Garmin Connect або Suunto Movescount. Ці сервіси допоможуть зрозуміти свій поточний стан і спланувати систему тренувань, яка допоможе поліпшити спортивні результати.
Буває ще багато інших особливостей і «фішок» в конкретних моделях, але ці чотири - ключові. Тобто, переконайтеся, що купуєте годинник з GPS, датчиком пульсу, хорошим акумулятором і від перевіреного виробника.
На що дивитися при виборі?
В першу чергу визначтеся з виробником. Зібрану статистику всіх ваших тренувань при зміні виробника переносити в новий сервіс буде складно і довго. Найпопулярніші і перевірені виробники - Suunto, Garmin та інші. Всі вони приблизно однаково хороші і намагаються не відставати один від одного. І у всіх представлений модельний ряд на будь-який смак і гаманець.
У другу чергу - визначтеся, які функції вам знадобляться, а без яких ви легко переживете. Пропоную ці опціональні функції відразу і розглянути:
- Барометричний альтиметр. Визначає вашу поточну висоту над рівнем моря. Працює незалежно від GPS. Зазвичай дозволяє щогодини ще і оповіщати про штормове попередження, коли годинник бачить занадто швидкий перепад тиску за короткий період часу.
- Водонепроникність. Каже сама за себе. Якщо ви збираєтеся плавати з годинником або просто не хочете переживати за нього під проливним дощем, то зверніть увагу. На щастя, зараз більшість годинників можуть похвалитися хорошою водонепроникністю.
- Змінний ремінець. Дуже практична річ, адже ремінець - це найслабша на знос деталь.
- Розумні повідомлення. Багато моделей вміють виводити на свій екран інформацію про дзвінки й повідомлення, щоб не потрібно було тягтися за телефоном під час тренування.
- Підзарядка на ходу. Деякі моделі можна поставити заряджатися, не перериваючи тренування. Це рятує, якщо ви на дуже довгому забігу або в поході і у вас з собою сонячна батарея або пауербанк.
- Мультиспортивні функції. Корисно для тих, хто займається різними видами спорту. Перед тренуванням ви зможете вибрати вид активності і годинник буде показувати інформацію, яка буде корисна. Скажімо, для гірських лиж годинник сам порахує кількість спусків. Для триатлетів є режим перемикання з одного виду спорту на інший.