Це захворювання настільки поширене, що ймовірно ви вже чули про нього або навіть стикалися. Воно відоме нам під назвою бабезіоз або як піроплазмоз. Небезпека цієї недуги полягає в швидкій течії і погіршенні стану тварини, яке може привести до летального результату. Щоб правильно боротися і захищати своїх домашніх улюбленців, потрібно знати ворога в обличчя. Ну і звичайно, в арсеналі повинні бути ефективні лікувальні засоби, зокрема на сайті http://brovapharma.ua можна замовити якісні ветеринарні препарати для лікування і профілактики різних захворювань собак і інших домашніх тварин.
Чим небезпечний бабезіоз?
З наших домашніх чотириногих улюбленців більшою мірою до зараження схильні собаки. Помічено також, що частіше хворіють породисті і молоді тварини. Збудником захворювання є маленький найпростіший паразит Babesia canis або Babesia gibsoni, що потрапляє в організм собак зі слиною при укусі іксодових кліщів. Таким чином, бабезія проходить свій життєвий цикл для відтворення наступних поколінь. У цьому "спектаклі" іксодовим кліщам відведена роль основного господаря, тобто організму, в якому перебувають бабезії, а собакам - проміжного. Саме тому життєдіяльність паразита для собак так згубна: бабезія «не дбає» про благополуччя проміжній станції, а лише споживає потрібні їй ресурси. Такими для неї є еритроцити і гемоглобін, що міститься в них.
Згідно зі статистикою:
- 71% випадків бабезіозу реєструють у собак у віці від 1 до 5 років
- Без лікування летальність становить 80% випадків
- Клінічний прояв починається при ураженні всього лише 3-5% еритроцитів
- Основний переносник захворювання - кліщ. Найбільша активність кліщів спостерігається при температурі від 7 до 22 градусів і при підвищеній вологості, а значить: навесні-восени.
Тривожним дзвінком для власника може бути наявність на тілі тварини кліщів і швидке пригнічення собаки. Активний веселий пес, який щойно пустував з палицею на вулиці, раптом засумував і відмовився від вечері, а на ранок вже неохоче йде на прогулянку. При ненаданні своєчасної ветеринарної допомоги симптоми будуть прогресувати.
За млявістю і апатією слідує підвищення температури, колір сечі змінюється на янтарно-бурий, слизові оболонки стають блідими через анемію, а потім жовтіють. Все це є наслідком масового руйнування еритроцитів і підвищення кількості бабезій в організмі. Звичайно, інкубаційний період у собак при піроплазмозі може бути і довший, і перші симптоми виявляться лише через кілька днів, а то і тиждень, поки бабезія розродиться до колосальних концентрацій.
Лікування та діагностика бабезіоза
Для діагностики бабезіозу ветеринарний лікар на основі зібраного анамнезу (симптомів і попередніх подій) запропонує вам здати аналіз крові на наявність збудника. Забір крові проводиться з периферичних вен, частіше за все з вен вуха, в яких накопичується достатня кількість бабезій. З крові роблять мазок на склі, фарбують спеціальним методом і під мікроскопом вивчають еритроцити. При зараженні в них будуть знаходитися найпростіші у формі двох грушовидних крапель.
Лікування бабезіозу і його тривалість визначаються в залежності від перебігу захворювання. Якщо ви звернулися на ранній стадії симптомів, призначені процедури будуть складатися із вступу специфічного антидоту і підтримуючої терапії. У разі погіршення самопочуття, вжиті заходи можуть бути розширені до застосування інфузійної терапії (крапельниць) і відновлення завданого шкоди печінці та ниркам.