Винайдено електрогвинтівку, яка стріляє одночасно п’ятьма кулями

Американський зброяр-аматор Мартін Грієр вважає, що застосовувати сьогодні вогнепальну зброю морально застаріло і вже давно пора придумати щось нове. Результатом стали витрачені півмільйона доларів і два варіанти штурмової гвинтівки на абсолютно нових фізичних принципах. Пентагон вже замовив партію прототипів для випробувань.

Потрібна хороша зброя для страйкболу? Профі радять: вибирайте Arcturus airsoft, саме цей бренд пропонує кращі на сьогоднішній день моделі гвинтівок з відмінними показниками надійності, безпеки, дальності і влучності стрільби. 

Розробка Грієра не схожа на звичайні гвинтівки, в яких за перезарядку відповідає механіка і тиск порохових газів. У гвинтівці Грієра інше все. Починаючи зі ствола - він прямокутний. У ньому п'ять отворів - у варіанту L5, або чотири - у L4. При цьому винахідник говорить, що його зброя одноствольна, просто в стволі кілька вихідних отворів. Також відразу можна помітити, що у нової гвинтівки немає магазину, а отже, і звичного механізму перезарядки.

За постріл відповідає не механіка, а електрична система, заряду батареї якої вистачає на 15 тисяч пострілів. Замість магазину, Гриер передбачив спеціальні картриджі по чотири або п'ять патронів відповідно. Він вважає, що таке рішення підвищує ефективність стрільби. Електроніка дозволяє змінювати режими. Можна стріляти одиночними, чергами, а можна за одне натискання курка випускати всі чотири-п'ять куль одночасно.

Розробкою Гриер займався самостійно, а для випуску прототипу заснував компанію Forward Defense Munitions, пише видання Vice.

Розробка нового типу зброї обійшлася в $ 500 тисяч. Зусилля не були марними: винаходом Грієра зацікавилися американські військові, які активно шукають більш ефективну альтернативу армійській гвинтівці M16 / M4, різні модифікації якої стоять на озброєнні вже півстоліття. Подробиць угоди немає, але зброяр каже, що військові замовили партію прототипів для проведення випробувань.

Варто зазначити, що армія США зацікавлена ​​не тільки в електричній стрілецькій зброї. У США активно йдуть розробки та інших видів озброєнь, наприклад гіперзвукових. Нещодавно в компанії Aerojet Rocketdyne відзвітували про успішні випробування гіперзвукового двигуна. Інший перспективний напрямок - штучний інтелект. Так, DARPA пообіцяло $ 1 млн тим, хто розробить військовий ШІ, який зможе пояснити свої рішення.