Проблемна пора: як доглядати за взуттям ранньою весною

Навіть черевики, чи чобітки найвищої якості здатні промокати і псуватися під час відсутності правильного догляду, особливо якщо йдеться про ранню весну з її сирою холодною погодою.

Не знаєте де по доступній вартості придбати якісне і стильне взуття? Завітайте до інтернет-магазину https://maxus.in.ua/, який саме зараз презентує нову чудову колекцію осінь-зима. 

Експерти розповіли, як повернути до життя взуття після зимового сезону і як підготувати нову пару до весни, чим найкраще розтирати віск і чому водовідштовхувальний спрей можна використовувати тільки для замші.

Як підготувати шкіряне взуття до носіння?

Перед першим виходом на вулицю взуття потрібно обробити кремом і воском: крем оживить шкіру і додасть фарбувальний пігмент, а віск зробить її більш гладкою і захистить від води. Перший догляд необхідний, тому що не всі виробники обробляють черевики перед продажем: на складі взуття зсихається і втрачає еластичність.

Чи різниться догляд за штучною і натуральною шкірою?

Ні, для будь-якого типу шкіри догляд буде однаковим. Зараз штучні вироби в принципі дуже складно відрізнити від натуральних: навіть досвідченим майстрам доводиться оглядати взуття зсередини, щоб зрозуміти, з чого воно зроблено. Не важлива і структура шкіри - гладка вона чи зерниста. І та, і інша потребує очищення і живленні.

Існує кілька етапів догляду. Спочатку візьміть очищающий бальзам, який прибере плями з поверхні шкіри, потім крем і віск. Наносити засоби можна пальцями, щіткою, ганчіркою або звичайним капроном: саме від розтирання з'явиться блиск. При цьому очищающий бальзам і віск слід використовувати перед кожним виходом, а крем - двічі в тиждень.

Ніхто не відміняв і народні засоби: дехто для живлення шкіри і появи водовідштовхувального шару використовують дитячий крем, сало або олію. Це дійсно працює, але варто розуміти, що взуття може втратити свій блиск і стати матовою. У випадку з бабусиними рецептами доводиться вибирати: або ви зволожує шкіру, або робите її красивою.

Існує думка, що для шкіряного взуття можна використовувати водовідштовхувальний спрей, але це неправда - він призначений тільки для взуття з ворсом. Для шкіри подібні засоби протипоказані: вони сушать її і роз'їдають фарбу.

У чому полягає різниця між нубуком і замшею і як за ними доглядати?

Нубук і замша - та ж шкіра, але з особливою вичинкою. У цих матеріалів є ворс: у нубуку він коротший, у замші - довший. При цьому і перший, і другий не відрізняються зносостійкістю: ті ж черевики Timberlаnd зроблені з нубуку, і вони моментально брудняться, а ворс затирається.

Зрозуміло, що моду ніхто не відміняв, але слід пам'ятати, що матеріалам з ворсом потрібен трепетний догляд. Слід регулярно зчищати бруд щіткою і наносити водовідштовхувальний спрей: він утворює на взуття тонку плівку, завдяки якій вода з неї буде просто стікати. Засіб також підійде для текстилю та будь-який інший поверхні з ворсинками.

При цьому не варто вибирати дешеві варіанти - вони, як правило, мають агресивний хімічний склад.

Як впоратися з соляними розводами?

В домашніх умовах можна змішати лимонну кислоту, оцет і воду, побризкати пульверизатором на слід від солі, а потім прикласти до нього паперову серветку і чекати, поки пляма висохне. Сушка повинна відбуватися при кімнатній температурі, тому не варто чекати вау-ефекту відразу. Також варто мати на увазі, що на замші і нубуку реагенти можуть «з'їсти» колір, тому після того, як взуття висохне, варто підняти ворс щіткою і підфарбувати.

Як чистити взуття зсередини?

Чистити взуття зсередини зовсім не обов'язково, а в разі з хутряними моделями навіть шкідливо: при вологому догляді хутро може звалятися або випасти. Якщо вас дуже хвилює внутрішня частина черевиків, краще зверніться в хімчистку: там їх почистять відпарювачем, який в тому числі і видалить бактерії. Удома ви можете хіба що витягти устілки і промити їх шампунем або рідким засобом для прання. Виняток - кросівки з текстилю: їх варто час від часу прати цілком, але тільки вручну - в машинці виріб ризикує втратити форму.

Як правильно сушити взуття?

Сушка будь-якого взуття повинна відбуватися в природних умовах. Не можна ставити виріб до батареї і використовувати електросушарку: від перепаду температур шкіра втрачає вологу і черевики виходять з ладу. Якщо хочете прискорити процес, візьміть папір, скомкають і набийте всередину.

Варто розуміти, що продукція мас-маркету найчастіше спрямована на те, щоб взуття скоріше зіпсувалася і люди пішли за новою. Швидкий блиск, швидка сушка - все це псевдоеффект.

Ще потрібно враховувати той факт, що взуття повинне відпочивати після кожного носіння як мінімум добу, тому в ідеалі потрібно придбати три-чотири пари на сезон.