Дієта для атлета: яке спортивне харчування дійсно важливе

Бар зі спортивним харчуванням є сьогодні в будь-якому пристойному фітнес-центрі (а, якщо раптом бару немає, красиву банку з «харчуванням для м'язів» вам продасть майже будь-який інструктор залу). Як розібратися в асортименті, щоб не витратитися на абсолютно непотрібні речі? Ось що дійсно може знадобитися.

Спортивні напої

Газована вода, вода без газу, тоніки і ізотоніки плюс дійсно корисні води з вмістом соку алое і т. д. Це найнеобхідніше з усього, що можна купити в барі. Тренуватися і не пити - все одно що палити між сетами; навантаження на серцево-судинну систему виходить не найкорисніше. Кращий вибір спортивного напою для тренування в залі - звичайна негазована вода. Все інше - або для фітнес-гурманів, або для тих, хто не встиг нормально поїсти перед тренуванням (в такому випадку пляшка ізотоніку не дозволить небезпечно впасти рівню глюкози в крові під час навантаження).

Протеїни

Дане спортивне харчування  - це, по суті білок, який засвоїти легше, ніж той же білок, взятий з яєць, молока, сиру, м'яса або риби. Однак необхідність його прийому з самого початку занять сильно перебільшена фінансово зацікавленими в цьому людьми. Підвищена потреба в білку може виникнути тільки у відповідь на не менш підвищені навантаження, які, як правило, наступають через рік-два дуже напружених і регулярних тренувань. Для росту м'язової маси новачкові порція протеїнового коктейлю до і після тренування буде корисна, тільки якщо він останній раз їв 6-8 годин назад.

Гейнери

Це білково-вуглеводні напої, що стимулюють секрецію інсуліну - основного анаболічного гормону, котрий відповідає за засвоєння білків, жирів і вуглеводів. На практиці гейнери застосовуються для того, щоб швидко набрати вагу. Беручи дві-три порції гейнера в день разом з їжею (а не замість неї), будь-який "хлюпик" обросте п'ятіркою кг. м'язової маси всього за місяць. Тим, хто тренується давно, корисно пити гейнери прямо перед заняттями - їх підвищена калорійність допоможе провести більш інтенсивне тренування і швидше відновитися. В цьому плані гейнери набагато корисніші протеїнів, але, як і всі швидкодіючі препарати, мають побічний ефект - неминучу надбавку жиру під шкірою.

Вітаміни, амінокислоти та інші жироспалювачі

Все це можна легко об'єднати в одну групу дорогих і, напевно, корисних, але не найкорисніших речовин. На жаль, ринок спортивного харчування - теж ринок, йому необхідна диверсифікація продукту, а тому вам постійно будуть пропонувати то новий хондропротектор, то новий креатин. Хай не образяться на нас виробники, але цими продуктами вони дублюють те, що і так можна купити в аптеці, причому набагато дешевше. Кращим хондро- і кардіопротектором є звичайний риб'ячий жир.

Спортивні вітаміни несуть в собі термоядерне дозування, яке складно засвоїти навіть дуже важкого атлетові; аптечні дозування куди краще підходять для нормальних активних людей. Амінокислоти - це взагалі для активних культуристів. Так що, якщо зайвих грошей, зайвого здоров'я і зайвої цікавості у вас немає - утримайтеся від застосування перерахованого.