Коронавірус: китайські вчені розповіли, для кого він стає смертельним

Станом на 30 січня кількість жертв нового вірусу в Китаї досягла 170, а число тих, що заразилися збільшилося до 7 711 осіб. Випадок зараження коронавірусом підтвердився в Тибеті, таким чином, він поширюється на всі регіони Китаю.

Географія розширюється до 16 країн

Число країн, де виявили 2019 nCoV, зросла до 16-ти. Ось, до речі, інтерактивна карта розповсюдження китайського коронавіруса. У четвер випадки зараження підтвердили в Індії і на Філіппінах. В Індії захворів студент, який навчався в Ухані. На Філіппінах - жінка, яка приїхала в Манілу з Ухані. Вона почала кашляти через чотири дні після приїзду. Число країн, в яких вірус став передаватися від людини до людини, також зростає. Вперше це підтвердили в США, раніше - в Японії, Німеччині та В'єтнамі.

Ізоляція прибулих з Китаю

Все більше країн тимчасово ізолюють прибулих з Китаю людей. Крім Австралії, це Великобританія, Південна Корея, Сінгапур і Нова Зеландія. Це пов'язано з тим, що коронавірус може проявитися через два тижні після зараження. Так, близько 200 громадян США, яких евакуювали з Ухані, 72 годин провели на військовій базі в Каліфорнії. А мер італійського міста Сівітавеккіа Ернесто Тедескі відмовив висадити понад тисячу пасажирів з круїзного лайнера з Іспанії, у яких закінчився тур. На лайнері у подружньої пари з Гонконгу були симптоми коронавіруса. Поки їх не спростували, людей тримали на борту.

Жертви вірусу - чоловіки за 60, що палять

Китайські вчені опублікували результати дослідження 99 пацієнтів з лікарні Уханя. Заражених коронавірусом спостерігали з 1 по 20 січня. Половина з них працювали на ринку морепродуктів і тварин, який, як вважається, став центром спалаху вірусу, або ж були його відвідувачами. Жертвами коронавирусу найчастіше ставали чоловіки за 60 років з хронічними захворюваннями. Однак, перші два померлих чоловіки не хворіли серйозними захворюваннями, але були завзятими курцями.

Найбільш приватні симптомами коронавірусу, як показало дослідження, це лихоманка і кашель. У 75% пацієнтів знайшли двосторонню пневмонію. Інфекція виявилася дуже стійкою до антибіотиків.

Довідка

Перший випадок нового коронавирусу зафіксували в китайському місті Ухань 31 грудня 2019 року. ВООЗ присвоїла йому назву 2019 nCoV. Вчені з різних країн працюють над розробкою вакцини, але її тестування може зайняти близько року. В Україні поки немає випадків зараження китайським вірусом. Найближчі до України країни, де його підтвердили: Франція, Німеччина і Фінляндія.