У статті ми розповімо про топові характеристики і тренди 2020 року і дамо кілька порад щодо вибору смартфона - дорогого або бюджетного. А в інтернет-магазині wite.ru ви зможете по доступній ціні придбати хорошу модель смартфона, чи іншого електронного гаджета.
Який процесор кращий для смартфона
Від продуктивності процесора безпосередньо залежить швидкість роботи телефону і зручність користувача. У 2020 стандартом для топових гаджетів практично остаточно став восьмиядерний процесор. Чинить опір цьому поки тільки Apple зі своєю 6-ядерною архітектурою, проте, дає високу продуктивність завдяки технологіям на основі штучного інтелекту.
У виробництві чіпів активно йде перехід на новий 7-нанометровий технологічний процес, який збільшує кількість транзисторів і підвищує їх щільність, посилюючи обчислювальні потужності. Найвища тактова частота в мобільних процесорах перевищила 2,8 ГГц. Ще один тренд - відмова від графічного співпроцесора на користь виділення декількох ядер під обробку графіки.
Якщо ви шукайте смартфон з максимальною продуктивністю, ми радимо вибирати серед моделей з восьмиядерна процесором. Вони будуть досить потужні і для геймінга, і для одночасного запуску важких додатків. Якщо ж ви хочете купити недорогий смартфон, який буде служити тільки для спілкування в месенджерах і дзвінків, сміливо беріть моделі з шістьма і чотирма ядрами.
Скільки оперативної пам'яті потрібно смартфону
Об'єм оперативної пам'яті, як і потужність процесора, безпосередньо впливає на швидкість роботи телефону. Чим більше у смартфона ОЗУ, тим плавніше завантажується інтерфейс додатків і тим більше програм можна використовувати одночасно.
Лідерство за обсягом оперативної пам'яті в 2019 році ділять між собою моделі OnePlus 6T, Xiaomi Mi Mix 3 і Galaxy S10 +, в конфігурації яких є моделі з 10 Гб RAM. Швидше за все, в майбутньому оперативки в смартфонах стане ще більше - причому не тільки в ігрових, але і в бюджетних.
Але це рекордні показники, звичайному ж користувачеві (якщо ви, звичайно, не геймер) цілком вистачить 4 Гбайт оперативної пам'яті, щоб смартфон не давав навіть натяку на "гальма". Якщо ж ви збираєтеся використовувати Desktop-режим, багато грати і обробляти на смартфоні відео, вибирайте модель з 6 і більше гигов оперативки.
Скільки внутрішньої пам'яті потрібно смартфону
Від кількості внутрішньої пам'яті залежить те, скільки даних ви зможете зберігати на смартфоні - додатків, ігор, фільмів, фотографій та інших важливих файлів. Найчастіше можна зустріти моделі з сховищем 64 Гбайт - як правило, базові конфігурації флагманів 2018-2019 роки пропонують саме такий обсяг. За топову комплектацію з 128/256 і більше Гбайт доведеться доплатити.
Обігнати всіх вирішила компанія Samsung з лінійкою Galaxy S10. Виробник випустив модель S10 + з терабайтом внутрішньої пам'яті. Більше, ніж у багатьох ноутбуків!
Екран
Найбільш популярні дві технології виготовлення дисплеїв - IPS (рідкокристалічний) і OLED / AMOLED (світлодіодний). І та, і інша здатні забезпечити високий дозвіл картинки, гідну яскравість і широкі кути огляду. Стандартом для більшості флагманів у поточному році залишається дозвіл QHD (2560 на 1920), для більш доступних смартфонів - Full HD (1920x1080).
При цьому з кожним роком зростає середній розмір діагоналі. Рамки стають меншими або зовсім зникають, а на зміну вирізам-чубчикам приходять краплі і отвори в екранах. Все частіше можна побачити у продажу гаджети з діагоналлю 6,5 дюймів, але за рахунок вузьких рамок розмір таких смартфонів не відрізняється від минулорічних 6-дюймових моделей.
Камери
За якістю зйомки смартфони все швидше наближаються до професійних цифрових камер. З появою концепції "основний сенсор + допоміжна камера" у телефонів з'явилася можливість робити більш чіткі, глибокі і цікаві знімки.
Виробники експериментують з кількістю тилових і фронтальних камер. Наприклад, у флагмана Huawei Mate 20 Pro вона потрійна, а у Samsung Galaxy A9 - цілих чотири сенсора. Збільшення кількості модулів дозволяє домагатися різних ефектів: боке, макрозйомка, панорамна зйомка.
Інтерфейси і зв'язок
GPS, Wi-Fi, Bluetooth, NFC для безконтактної оплати, ІК-порт для управління технікою, 4G - ось стандартний набір сучасного флагмана. Без ІК-порту цілком можна обійтися, без NFC - складніше, але теж реально.
У 2020 також з'явилися смартфони з підтримкою мобільних мереж нового покоління 5G - новий Xiaomi Mi Mix 3, Samsung Galaxy S10 + і ZTE Axon 10 Pro 5G. Але так як в Україні високошвидкісні мережі ще не працюють, немає сенсу переплачувати за модуль 5G в телефоні.
Джерело: wite.ru