Цей матеріал широко застосовується в сфері оздоблювальних робіт - часто використовується для створення складних архітектурних елементів, міжкімнатних перегородок, оздоблення стін і стель. В даний час гіпсокартон представлений в широкому розмаїтті, кожен вид розрахований на певну мету експлуатації. А в інтернет-магазині будматеріалів evtek.com.ua пропонується якісний гіпсокартон самовивіз по найвигіднішій вартості.
Основні різновиди матеріалу
Гіпсокартонні листи (ГКЛ) - складаються з внутрішнього гіпсового сердечника і зовнішніх шарів картону високої щільності, які виконують армуючу роль. Є легким варіантом, доступним в ціні через низьку собівартість однієї. Підходить для рівних поверхонь.
Гіпсофіброві листи (ГФЛ) - мають стандартну структуру з додатковим скловолокнистим армуючим шаром, що надає виробу гнучкість. Підійдуть для обробки фігурних елементів. Завдяки своїй практичності стоять на 5-10% дорожче ГКЛ.
Гіпсоволокнисті листи (ГВЛ) - виробляються з целюлози, гіпсу та в'яжучих речовин. Структура у матеріалу однорідна, щільність вища. Підійде для організації перегородок, розрахований на багаторічну експлуатацію.
Характеристики гіпсокартону
Залежно від умов монтажу та експлуатації, сучасний гіпсокартон можна розділити на кілька груп:
- Вологостійкий - відрізняється наявністю спеціальних речовин, які мають водовідштовхувальні властивості. Застосовується для обробки приміщень з високою вологістю. Вологостійкий гіпсокартон має зелене маркування.
- Вогнетривкий - за рахунок додавання до складу матеріалу мінеральних компонентів. Тип гіпсокартону має рожеве маркування, підійде для обробки систем вентиляції, горищ, виробничих приміщень.
- Волого-вогнестійкий - поєднання цих властивостей досягається за рахунок комплексного використання у виробництві мінералів і водовідштовхувальних речовин. Реалізуються з червоною маркуванням, підійдуть для облицювання приміщень з жорсткими кліматичними умовами.
Розміри матеріалу варіюються. Більш широкий вибір різногабаритних листів можна вивчити в магазині, що спеціалізується на будівельних матеріалах, наприклад, в Alkiv. За товщиною гіпсокартон умовно можна розділити на три групи:
- тонкий - не більше 9,5 мм;
- середній - до 12,5 мм;
- товстий - більше 12,5 мм.
На додаток до самого матеріалу купуються допоміжні комплектуючі:
- Профіль для гіпсокартону - металевий, дозволяє спорудити каркас, до якого згодом будуть кріпитися листи.
- Штукатурка - використовується для обробки матеріалу, для підготовки до кінцевої обробки, замазки стиків.
- Саморізи - необхідні для кріплення листів матеріалу до профілю.
- Кромочная стрічка - використовується для з'єднання стикових місць.
Найбільш слабким місцем, як правило, є стиковка листів в зоні кутів. Тому, якщо будівельний проект передбачає їх наявність, необхідний металевий куточок для гіпсокартону, який додатково закріплює конструкцію. Може мати пряму або вигнуту форму.