Поради з підбору сонцезахисних окулярів

Для правильного вибору потрібно розуміти, що сонцезахисні окуляри стали одним з найважливіших стильоутворюю аксесуарів; без них не обходиться практично жоден великий модний показ. В результаті багато споживачів сьогодні сприймають сонцезахисні окуляри насамперед як певний елемент стилю, нерідко абсолютно невиправдано забуваючи про їх основне призначення.

Сонцезахисні окуляри є засобом індивідуального захисту очей, призначеним для ослаблення впливаючого на очі сонячного випромінювання. Разом з тим в наші дні сонцезахисні окуляри стали одним з найважливіших модних аксесуарів; без них не обходиться практично жоден великий модний показ. В результаті багато споживачів сьогодні сприймають сонцезахисні окуляри насамперед як певний елемент стилю, нерідко абсолютно невиправдано забуваючи про їх основне призначення.

Органічне поєднання надійного захисту і естетичної складової - ось що таке хороші сонцезахисні окуляри, і саме такі ви зможете купити по посиланню в оптово-роздрібному інтернет-магазині OPTOVIK. Які ж основні критерії вибору цього аксесуару?

Зручність 

Купуючи сонцезахисні окуляри, переконайтеся в тому, що вам в них зручно. Окуляри повинні добре фіксуватися на обличчі - так, щоб вам не доводилося їх постійно поправляти; крім того, вони не повинні тиснути на ніс або скроні. В іншому випадку користування такими окулярами може з часом перетворитися на справжні тортури. А ще сонцезахисні окуляри повинні бути легкими.

Для того щоб окуляри надавали надійний захист від сонячного випромінювання, їм слід мати широкі заушники і / або прилеглу форму для попередження проникнення випромінювання збоку. Припасовані сонцезахисні окуляри захистять як від прямого падаючого світла, так і від розсіяного і відбитого від різних поверхонь.

Призначення

 Плануючи придбання нових окулярів, визначитеся з тим, де і коли ви збираєтеся їх носити. Якщо вони потрібні вам для занять спортом - це одна історія, якщо готуєтеся провести літні місяці на морі або в горах - інша, якщо ж ви маєте намір використовувати сонцезахисні окуляри переважно в місті - третя. Ну а якщо ви багато часу проводите за кермом і хотіли б за допомогою окулярів зробити водіння комфортнішим, то це вже окрема, четверта історія. Визначившись з призначенням окулярів, ви тим самим звузите кордону пошуку і швидше знайдете для себе саме той варіант, який би оптимальним чином відповідав вашим індивідуальним потребам.

Світлопропускання і колір лінз

Ефективність використання сонцезахисних окулярів і рекомендації щодо їх застосування визначені шляхом вказівки категорії фільтра сонцезахисних окулярів, світлопропусканню лінз. Категорія фільтра, як правило, вказується на внутрішній стороні заушника перед знаком «CE» (це маркування свідчить про те, що виріб відповідає прийнятим в Європі стандартам якості) і позначається цифрою від 0 до 4. Чим вище категорія фільтра, тим менше світлопропускання лінз.

Таким чином, якщо окуляри потрібні вам для того, щоб ефектно виглядати навіть в найпохмуріший день або просто приховати сліди втоми на обличчі, ви цілком можете обійтися окулярами з фільтром першої і навіть нульовий категорії. Якщо ви маєте намір провести літо в місті, віддайте перевагу лінзи з фільтром категорії 2 (цей варіант, мабуть, досить універсальний, невипадково більшість пропонованих виробниками очок оснащені якраз лінзами з фільтром 2-ї категорії), ну а якщо ваш шлях лежить в гори або до морю, то вам не обійтися без окулярів з фільтром категорії 3 або 4.

Колір лінз окулярів, так само як і категорію фільтра, необхідно вибирати виходячи з того, яким видом діяльності ви плануєте в них займатися. У загальному і цілому найбільш комфортними для очей вважаються коричневі, сірі та зелені лінзи, які лише злегка змінюють відтінки навколишніх предметів, кольори же при цьому залишаються природними. Автомобілістам при поганій освітленості дороги, в складних погодних умовах і на світанку рекомендуються жовті лінзи, які до того ж допомагають побороти страх і зняти пригнічений стан. Найбільш оптимальними для спортивних лінз вважаються оранжево-коричневі тони, однак по відношенню до кожного конкретного виду спорту розмова повинна бути окремим.

Захист від УФ-проміння

Сонцезахисні окуляри повинні забезпечувати 100% -ий захист від ультрафіолетового (УФ) випромінювання - невидимого оком електромагнітного випромінювання, що займає спектральну область між видимим і рентгенівським випромінюваннями в межах діапазону довжин хвиль 100-380 нм.

Доведено, що тривалий і інтенсивний вплив УФ-випромінювання може привести до розвитку ракових захворювань шкіри, стати причиною помутніння рогівки і кришталика або пошкодження сітківки ока. Виробники якісних сонцезахисних окулярів гарантують споживачеві повне відрізання ультрафіолету до довжини хвилі 380 нм або навіть 400 нм, про що свідчить спеціальне маркування на лінзах окулярів, їх упаковці або супровідної документації.

Користувачеві слід взяти до уваги, що само по собі інтенсивне забарвлення сонцезахисних лінз не дає гарантії захисту від ультрафіолету. Поглинання УФ-випромінювання забезпечує або сам матеріал лінз завдяки своїй хімічній структурі (до матеріалів, що оберігає око від впливу ультрафіолету, відноситься, наприклад, полікарбонат), або введення в його склад спеціальних УФ-абсорберів (іноді абсорбер вводять навіть в безбарвні лінзи), або нанесення спеціального покриття.

Переконатися в тому, що лінзи забезпечують захист від УФ-випромінювання без спеціального обладнання неможливо. Гарантом якості в цьому випадку повинна бути репутація виробника окулярів. Якщо ж ім'я виробника ні про що вам не говорить, то наявність захисту від УФ-випромінювання можна перевірити за допомогою спеціальних УФ-тестерів або спектрофотометрів, які представлені в деяких оптичних салонах.