Помилково вважати, що бойові єдиноборства шкодять дитині і боятися її віддавати через це. Травми присутні в будь-якому з видів спорту, але завдяки різним єдиноборств, у дитини розвиваються сильні якості, які допоможуть їй в повсякденному житті, навіть якщо вона не збирається бути професійним бійцем. Отож, якщо ви готові дати своїй дитині виховання справжнього чоловікато, зверніть увагу на бійцівський клуб "АТАМАН", де заняття ММА для дітей проводять кращі досвідчені тренери.
Тут виникає питання: з якого віку варто вести дитину до секції? Відповіді професійних тренерів на це питання якщо і відрізняються, то, як правило, не дуже. Вони вважають, що необхідно пройти три етапи підготовки перед тим, як почати серйозно займатися змішаними єдиноборствами.
- Плавання. Для досягнення успіху практично у всіх бойових мистецтвах необхідна хороша постава і досить міцний торс, сформований ще в дитячому віці. У цьому віці закладається фактичний фундамент.
- Акробатика або гімнастика. Тобто, певні види спорту, які інтенсивно розвивають пластику, гнучкість і розтяжку, формуючи тим самим у дитини здатність в майбутньому спритно вивернутися і звільнитися з захвату, або ж нанести складний удар з не самої зручної позиції.
- Загальна фізична підготовка може поєднуватися з другим етапом, однак не можна перестаратися - занадто навантажувати незміцнілий організм категорично забороняється. Ви ж не дев'ятирічного спецназівця тренуєте!
І тільки у віці десяти-дванадцяти років можна віддавати дитину в спеціалізовану секцію ММА. Втім, будьте готові до того, що з перших же днів там не почнуть навчати прийомам і ударам - для початку піде класична фізкультура з сильним ухилом на специфіку спорту, і тільки після певного періоду підготовки ваше чадо почне осягати справжню науку змішаних єдиноборств.
Майте також на увазі, що існує досить багато різних шкіл ММА, в яких підготовка ведеться за зовсім різними програмами і з абсолютно різними ухилами. Хтось, припустимо, робить упор на бразильський джиу-джитсу, хтось на САМБО, хтось на класичну техніку ніг з кунг-фу і методи боротьби зі школи Кадочникова і так далі за списком.
А в тому випадку, якщо один з батьків, зазвичай це мама, надто сильно переживає за здоров'я дитини, можна придбати надійну захисну екіпіровку. Для захисту голови купується шолом, для запобігання пошкодження рук - рукавички ММА, для зубів - капи та інші, відповідно для інших частин тіла. А в цьому питанні в першу чергу варто проконсультуватися з тренером дитини, а в тому випадку, якщо ви вирішите придбати екіпіровку ще до початку тренувань, можете без побоювання звернутися до продавця спортивного магазину.
Таким чином, виходить, що дитину потрібно готувати до певного напряму з раннього дитинства і, звичайно ж, потрібно враховувати всі ті наслідки, які може принести цей спорт. Навіть самі професійні тренери не гарантують вам, що під час спарингу у дитини не виникне проблем.