Кому довірити митне оформлення вантажів

При проходженні вантажів через митницю багато компаній, як правило, стикаються з проблемою їх розмитнення. А буває, що процедура митного оформлення може затягнутися в часі або ж митники можуть блокувати проходження деяких вантажів.

Найчастіше причиною всього цього можуть служити неправильно оформлені документи. В основному проблеми розмитнення зачіпають всі компанії структури компанії, які в основу своєї діяльності ставлять зовнішньоекономічні торговельні відносини. І тільки частина з них вважають за необхідне для себе утримувати в своєму штаті постійних фахівців. 

Але більша частина все, ж робить вибір на послуги спеціальних компаній, які займаються такою сферою. Тому, щоб прискорити процес розмитнення і виключити всі ризики скористайтеся послугою митного брокера.

Як правильно вибрати митного представника?

Посилаючись на неформальну практику, яка торкається диференціації офіційної митної дії, крім такої функції і способу розмитнення, як проходження через митницю товару і оформлення його з використанням власної печатки компанії, яка є учасників ЗЕД, а також «біла» розмитнення, що передбачає оформлення вантажу спеціальним митним представником, на практиці існують і інші правила. Це так звані кольорові схеми, тобто з деякими порушеннями існуючих правил, а то і навіть з ігноруванням їх.

Оформлення пакету документів, використовуючи печатку особи, що переміщує вантаж (декларанта)

Такий спосіб на офіційному рівні дозволений Митним Кодексом митного союзу. Учасник ЗЕД зі статусом декларанта та наявність власної печатки, може здійснювати всі процедури на митниці і при цьому брати на себе всі ризики, які можливі при митному оформленні. Такий спосіб оформлення вантажів в основному використовують компанії, у яких є в штаті свій митний менеджер з великим досвідом роботи і зв'язками в цій сфері.

Такі компанії, коли в них є хороший митний брокер в своєму штаті і тісними зв'язками з митницею, можуть успішно вирішувати свої завдання, які підпорядковані інтересам компанії. У тих і інших добре налагоджена взаємодія між собою, і всі їхні дії відточені до дрібниць. Тому збої в їхній роботі мінімальні і всі міжнародні контракти строго виконуються за часом.

Також великі монополії, такі як енергетичні компанії, транспортні та великі промислово-господарські виробничі комплекси мають при собі власні митні пости. У разі виникнення будь-ких неувязок все можна вирішити «за філіжанкою кави». 

Оформлення митної декларації за допомогою брокера

Даний спосіб оформлення декларації у брокерів зі своєю печаткою економічно вигідний в разі разових експортно-імпортних операцій (від однієї до двох на місяць). За даних обставин компанія віддає тимчасово свої повноваження, що відносяться до оформлення на митниці декларації, незалежній організації, яку представляє митний представник. Дана особа зобов'язується провести митні послуги за певну винагороду і при цьому всі ризики бере на себе, які обумовлені заздалегідь в договорі з декларантом,

Експортно-імпортні операції і їх оформлення через «сірих» представників

Такі експортні та імпортні операції під час їх оформлення на митниці, здійснюють «сірі» брокери з необхідною кваліфікацією від якоїсь компанії або приватної особи. Вони надають допомогу в митному оформленні, але не мають при цьому необхідної ліцензії.

«Сірий» брокер за якість послуг, що надаються і митний платіж не несе відповідальності, тому у нього є можливість розцінками на митне оформлення демпінгувати. В даному випадку він виступає в ролі митного консультанта і реалізує свої права та має печатку свого клієнта. У разі надання недостовірної декларації відповідати за це буде учасник ЗЕД.

«Сірий» брокер - це фахівець з хорошими митними знаннями і його законодавства і також має з митницею хороші довірчі відносини. Такий брокер працює в тісному контакті з інспекторами митниці і частіше буває, що це його колишні колеги, яким він приносить додатковий дохід, а своєму клієнтові здешевлює оформлення вантажів. Але за свої послуги він при цьому включає додаткову суму за ризики.

Серед ряду послуг «сірих» брокерів їх діяльність також полягає в наданні допомоги «під контракт брокера». Це означає, що компанія, яка замовила послуги такого брокера, всі свої зовнішньоторговельні проблеми перекладає на його плечі. Він же на свій страх і ризик повинен виконати всі формальності і після чого на склад замовника зобов'язується доставити товар.