Як правильно підібрати офісне крісло

Правильно підібране офісне крісло - це комфорт протягом усього робочого дня, функціональність, надійність і практичність, які поєднуються з привабливим зовнішнім виглядом.

Напевно, кожному знайома ситуація, коли після кількох годин сидіння на незручному кріслі болить спина. Якщо подібне буде повторюватися день у день, то недалеко і до хронічних захворювань опорно-рухового апарату. Офісні стулья повинні бути не тільки комфортабельними і зручними, але і надійними, якісними і практичними. Адже часто офісні меблі є показником солідності фірми і її господаря. Саме такі пропонує компанія "Мегас".

Сьогодні ми поговоримо про те, чим керуватися при виборі офісного стільця або крісла. 

Ергономіка

Немає сумнівів, що першим оцінюваним параметром є ергономіка. Однак, це дуже складний параметр, аналіз якого вимагає певних знань. Спочатку ви повинні проаналізувати свій власний стиль роботи, який визначає, які елементи ключовими в ергономіці, а які другорядними. Потім ви повинні оцінити, якою мірою ці потреби задовольняються конкретними функціями:

  • Висота: офісне крісло повинно давати можливість підняти сидіння так, щоб ноги залишалися зігнутими під кутом 90 в колінах. Занадто низький і дуже високий стілець не дозволяє правильно розподілити вагу по хребту, що може викликати біль.
  • Підлокітники: в переважній більшості офісних крісел вони вузькі і їх положення статично. Це не найкраще рішення, особливо для комп'ютерних крісел. Підлокітники повинні постійно підтримувати руки, а не тільки під час перерв. Конкретна настройка підлокітників вибирається залежно від виконуваної в даний момент діяльності.
  • Спинка: вона повинна мати профільовану по хребту форму, переважно з поперековою опорою, яка повинна бути рухливою, щоб відрегулювати стілець по висоті користувача.

Основа

Офісні крісла можна поділити на мобільні і стаціонарні моделі. Легко здогадатися, що перші можна легко пересунути за допомогою коліщаток, другі міцно стоять на ніжках або на підставі. Стаціонарні крісла по типу конструкції бувають:

  • з «конференц-основою» - це крісла на чотирьох роздільних опорних ніжках або ж на прямокутній рамці;
  • крісла «поворотний подіум» представляють собою конструкцію зі стійки-основи і обертового сидіння;
  • крісла «стаціонарний п'єдестал» нагадують звичайні мобільні крісла з хрестоподібної опорою, тільки не мають коліщаток.

Стаціонарні крісла зазвичай знаходять застосування в конференц-залах, також їх можна використовувати для організації робочих місць співробітників і для прийому відвідувачів. Пересувні моделі спираються на підставу в формі хрестовини або зірки з роликами-коліщатами. Вважається, що чим більше опор, тим більше стійким, надійним і довговічним буде крісло. Мінімум - це 4 опори, але в більшості сучасних крісел їх 5, і виконані вони у формі зірки.

Каркас може бути зроблений з металу або пластику. Більшість з нас вважають, що метал буде більш стійким і довговічним, але не поспішаємо робити висновки - сучасний меблевий пластик по міцності майже не поступається металу. Він здатний без деформацій і пошкоджень прослужити з десяток років, а коштує при цьому значно дешевше. Вибір, звичайно ж, за вами.

Матеріал наповнювача

Сидіння і спинка зазвичай наповнюються такими матеріалами:

  • поролон. З його допомогою роблять як самі бюджетні крісла, так і більш дорогі моделі. Поролон може бути різної якості, і щоб переконатися, що він не продавиться в найближчі ж два роки, при покупці можна провести нескладний тест. Досить сильно натиснути пальцем в центрі сидіння, і якщо воно сильно продаючи, то використаний найпростіший і недорогий поролон, який не гарантує довговічності;
  • пінополіуретан варіант в рази краще, він зносостійкий, пружний, що не продавлюється роками, забезпечує комфорт під час сидіння, але крісла з таким наповнювачем коштують дорожче.