В Голландії винайшли велосипед, який не падає

Для Нідерландів безпека велосипедистів - одне з головних питань транспортної політики. Але багато що залежить не від влади і навіть не від автомобілістів. Найчастіше падають з велосипеда літні люди. І для них в Делфтському техуніверситеті створили незамінного помічника.

Фахівці Делфтського технічного університету і компанії-виробника електровелосипедів Koninklijke Gazelle створили прототип велосипеда, який не падає на швидкостях вище 4 км/год. Для цього в стійку керма інтегрований додатковий електромотор, підрулюючим в потрібну сторону при ризику втратити рівновагу. Важко сказати, коли цей транспортний засіб поступить в серійне виробництво, а зараз якщо вам потрібен хороший велосипед б/у з Європи, скористайтесь вигідними пропозиціями на iveloo.com

Як зазначає сайт університету, для Нідерландів падіння велосипедистів - серйозна проблема. Число ДТП з їх участю з 2000 по 2010 роки зросла на 30%. Для літніх людей втрата керування - одна з головних причин аварій. Щороку в ДТП потрапляє близько 5000 людей похилого велосипедистів, з них 120 гинуть. Вартість одного такого інциденту для економіки і скарбниці - близько $ 310 000.

У Делфтському університеті вказують, що питання безпеки ще більш актуальні для електробайків, які важче звичайних і їздять швидше.

Професор Аренд Шваб вивчав динаміку велосипеда протягом 15 років. А тепер у співпраці з Gazelle підтвердив свої викладки про те, чому і як велосипеди втрачають рівновагу, створивши систему розумного підрулювання. За його твердженням, на швидкості вище 4 км/год такий велосипед впустити майже неможливо.

Технічно система дуже проста: в рульову стійку встановлено додатковий електромотор, який може керувати велосипедом незалежно від людини, скорочуючи або збільшуючи радіус повороту заради збереження рівноваги. При цьому математична модель враховує відразу 25 параметрів, обраховуючи їх в реальному часі. Тому поки у прототипу не тільки моторчик в кермі, але і значний комп'ютер, який зайняв все місце на багажнику.

Шваб підкреслює, що алгоритми підрулювання в даний час проходять налагодження, і до появи серійної версії на дорогах ще пройде чимало часу: «Тепер ми хочемо вивчити, яку допомогу чекає велосипедист і в який момент. І, звичайно ж, ми також перевіримо безпеку системи».