Пральні машини з сушкою: як високі температури впливають на речі

На зміну мотузкам у дворі та сушінню одягу на радіаторах прийшли прально-сушильні машини. Багато хто вважає такий спосіб сушіння речей агресивним, адже високі температури протипоказані деяких тканинам. Але якщо дотримуватися правил завантаження речей у барабан, такі машини стануть незамінними помічниками в домі.

У цій статті ми розповімо, що можна та не можна сушити у барабані, та наскільки дбайливо поводяться з одягом пральні машини з сушкою Electrolux.

Як відбувається сушіння в барабані

Основна відмінність прально-сушильної машини від класичної у наявності додаткового нагрівача – тену. Він нагріває повітря, котре подається до бака через спеціальний повітропровід. Сушіння відбувається дуже просто: гаряче повітря проходить крізь мокру білизну, і волога з неї конденсується у спеціальний резервуар. Водночас барабан обертається почергово у різні боки, аби тканина висушилась рівномірно.

У сучасних машинах у барабанах облаштовано спеціальні датчики, що фіксують стан сухості речей, та встановлюють тривалість сушіння залежно від ваги завантаження. Зокрема, у моделях Electrolux за це відповідає система OptiSense. Вона запобігає пересушуванню тканин та економить електроенергію.

Що можна та не можна сушити в машині

У барабані сушать синтетичні та змішані тканини без обмежень, а також речі з бавовни. Після сушіння одяг можна навіть не прасувати. Однак деякі речі висушувати у машині категорично заборонено:

  • Купальники. Еластична тканина може деформуватися.
  • Колготки та панчохи.
  • Тюль. Занадто тонкі волокна пересихають і тріскаються.
  • Гумові килимки. У машинці вироби можуть розкришитися та навіть загорітися.
  • Бюстгалтери.
  • Одяг з декором – стразами, бісером, вишивкою, аплікаціями, принтом. Останній може перейти на інший одяг. Блискітки також відклеюються та прилипають до інших речей.
  • Кросівки. Клей, що тримає підошву, висохне, і взуття стане непридатним для носіння.

Пір’яні подушки та пуховики сушать тільки на режимі екстрасушки. З обережністю потрібно сушити трикотажні речі, котрі можуть «сісти» та значно зменшитися у розмірах під впливом високої температури. Після прання светрів, шерстяних кофтинок потрібно використовувати спеціальну програму, про яку ми розповімо ділі.

Функція DelicateCare від Electrolux для захисту тканини

Тонкі тканини, білизна з мережива та шерстяні зимові речі потребують дбайливого ставлення. Аби одяг не втратив форму після прання, господарки зазвичай розкладають вологі речі на горизонтальну поверхню.

У сучасних машинах бренду Electrolux (як от модель EW9W161B) є додаткова система DelicateCare. Апарат самостійно підбирає режим сушіння для різного типу тканин, що запобігає їхній деформації. На тканинах не з’являються підпали, заломи, котрі потім важко розутюжити. А улюблені кофтинки не перетворюються на короткі топи.

Якщо ви вирішили придбати пральну машину з сушкою, радимо обирати сучасні моделі з системою контролю висихання OptiSense та режимом для делікатних тканин DelicateCare, котрі пропонує бренд Electrolux. Так речі послугують вам довше та збережуть привабливий вигляд.