Пончики Donuts - культові американські смаколики

Пончики в Америці популярні не менше, ніж продукти McDonald's. У США існує навіть національне свято День Пончика, яке американці щорічно відзначають в першу п'ятницю червня. Але, якщо спочатку свято було присвячене дівчатам, котрі розносили пончики для солдатів Першої світової війни, то з часом він став все більше асоціюватися з брендом Dunkin 'Donuts.

Зображення цих пончиків, покритих різнобарвною глазур'ю, набуло культове значення і вийшло за рамки гастрономічних інтересів. Відомий у всьому світі бренд почав використовуватися при зйомках реклами, кліпів і кінофільмів, опинився елементом комп'ютерних ігор і об'єктом поп-арт мистецтва.

Батьківщина пончиків Донат

Батьківщиною пончиків Dunkin 'Donuts вважається штат Массачусетс. Там, в 1950 році, підприємливий Білл Розенберг зареєстрував першу точку продажів пончиків під такою торговою маркою. Досить швидко пончикові закусочні з цим логотипом стали одними з улюблених закладів жителів США, а пізніше - і інших країн. І ось тепер культовий американський смаколик у Львові, і на donutsbar.com.ua їх можна без проблем замовити! Чому саме  Donuts Bar? Все просто:

  • Тамтешні донатси мають неперевершений смак, і уцьому неодноразово переконались як львівяни, так і гості міста. Спробуй раз - захочеться ще!
  • 15 видів - погодьтесь, є з чого вибрати, і задовільнити смак найпримхливішого гурмана.
  • Виготовляються пончики з найсвіжіших продуктів, і з найсуворішим дотриманням технологічних і санітарних норм.

Американські пончики готуються у фритюрі, з повним зануренням в киплячу олію. Пончики при такому приготуванні набувають апетитну зовнішню скоринку золотистого кольору. При цьому, зсередини американський пончик нагадує здобну булку - і на вигляд, і на смак. Для начинки Донатс використовують шоколад, різні креми, фруктові джеми та інші солодощі. А для прикраси гарячих пончиків їх поверхню поливається спеціальною глазур'ю з додаванням кольорової кондитерської присипки, мелених горіхів, шоколадної стружки та ін.

Цікавою деталлю просування пончиків на ринок в ті далекі роки були конкурси Miss Donut, на яких американські красуні 50-х з азартом боролися за титул «Королеви пончиків», життєрадісно рекламуючи ласощі. Для з'ясування спірних питань у сфері конкуренції та авторства навіть існували Великі пончикові дебати (Great Doughnut Debate), на яких, зокрема, судом було встановлено, що дірку для пончика винайшов в 1847 році голландський емігрант 15-річний Хенсон Грегорі.

Час же - як найвищий суд. Він присудив пальму першості кав'ярням-кондитерським Dunkin 'Donuts. Через франчайзинг по всьому світу поширилися стиль і культура Dunkin 'Donuts.

Більш дрібні мережі і «продавці-одинаки» змушені знаходити вузькі специфічні ніші, творчо підходячи до маркетингу. Таким прикладом можуть бути власники незвичайної пончиковий Voodoo Doughnut. Друге десятиліття їх заклад спеціалізується на Донатс, начинкою для яких служить бекон. Щодня в пекарні Voodoo Doughnut пончиків з беконом випікається в десять разів більше, ніж будь-якого іншого. Ці донати виглядають огидно: солоний бекон пончик з беконом і яйцем здається недоречним на солодкому пончику з кленовим сиропом. Але з появою кулінарного «чуда» черги в Донат-шоп збільшилася в рази. Незвичайні пончики з беконом розбирають, як гарячі пиріжки на слов'янських вокзалах! 

Поліцейські пончики

У більшості фільмів про американських поліцейських стали з'являтися сцени з розповнілими копами, що жують пончики в авто або на ходу, і в поспіху обсипають форму цукровою пудрою: саме в момент їжі з ними траплялося щось несподіване. Комедійний цикл 80-х років «Поліцейська комедія», що складався з 7 фільмів, був зроблений в пародійному ключі і, звичайно ж, не обійшовся без подібних кепкувань.

Потрібно зауважити, що жарти з приводу пристрасті копів до пончиків мають цілком життєву основу. Пончик-шопи (donut shop) стали популярні серед поліції тому, що працювали фактично до останнього клієнта. Це було зручно для людей в синій формі з їх цілодобовими чергуваннями. Крім самих пончиків і кави, для поліцейського було важливо мати якесь місце, щоб просто сісти. До речі, самі поліцейські теж люблять іронізувати над своєю «залежністю» від пончиків. Для цього в США навіть створили спеціалізований сайт поліцейських, де вони розміщують всілякі фотохохми з «поліцейськими пончиками». А випускникам Х'юстонській поліцейської академії традиційно дарують коробку свіжих пампушок.

У культовому серіалі «Твін Пікс» комедійне йде під руку з містичним. Якщо сови, світлофори і загадкові малюнки в серіалі виступають містичними символами, то пончики несуть явно комедійний підтекст. Вони миготять в кадрі з першої ж серії, а в якийсь момент їх стає настільки багато, що агенту Куперу і шерифу Труману виявляється ніде працювати: стіл для переговорів в поліцейському департаменті виявляється повністю завалений пишними пончиками. Так режисери серіалу іронічно обігравали стереотип про те, що копи харчуються виключно пончиками.