Робити вибір на користь cloud-хостингу варто в тому випадку, якщо ваш веб-сайт або додатки мають непередбачуваний потік трафіку, а використання ресурсів і загальне навантаження завжди досить велике і постійно зростає. Крім того, "хмара" зручна для тих, хто потребує нестандартної конфігурації, яку не зустрінеш в списку тарифів хостинг-компаній: наприклад, вам потрібно багато фізичної пам'яті для зберігання даних, але процесор і оперативна пам'ять не грає особливої ролі, або потужний центральний процесор, але невеликий обсяг ОЗУ.
Тільки на "cloud" підібрати подібні конфігурації стає можливим, так як тут обмеження практично відсутні, тому оренда сервера це вкрай вигідне і продумане рішення. А на сайті https://smoff.ru/products/oblachnyy-server ви зможете скористатися вигідними пропозиціями від компанії «Смарт Офис», яка спеціалізується на оренді cloud-сервісів, і загалом побудові оптимальної ІТ-інфраструктури для бізнесу.
Особливості функціонування і переваги хмарного хостингу
«Хмара» - це не набір технологій, а певна модель надання та використання ресурсів і сервісів інформаційних технологій, управління ними, з наступними характеристиками:
- Об'єднання в загальну структуру. Все хмарні ресурси організовані і управляються як єдиний пул. Наприклад, безліч фізичних серверів і систем зберігання даних (СЗД) об'єднані в одну велику систему, що володіє сукупної обчислювальною потужністю і сукупним обсягом СГД.
- Віртуалізація. Ресурси упаковані в якісь «електронні» контейнери, кожен з яких містить також і правила доступу до нього, використання і управління.
- Мережевий доступ. Всі ресурси доступні по мережі в якості веб-служб з використанням стандартних інтерфейсів, які дозволяють комбінувати їх.
В першу чергу, «хмара» змінює методи управління технологічними та інформаційними ресурсами, способи надання їх бізнесу. При цьому забезпечується ряд переваг над класичними сценаріями використання офісних серверів.
- Ефективність. Хмарні ресурси незалежні від обчислювальних систем і їх географічного розташування. Це забезпечує істотну економію завдяки легкому масштабування ресурсів за потребами і одночасного повнішого їх завантаження.
- Безпека. Ресурси захищені не тільки за допомогою брандмауера і шифрування по периметру. Захист забезпечується також і на локальному рівні шляхом впровадження в віртуальні контейнери певних правил, що особливо важливо для найбільш значимої інформації.
- Гнучкість. З одного боку, всі ресурси, ПО і апаратне забезпечення можуть бути переконфігурувати в нові інформаційні системи і бізнес-послуги практично миттєво. З іншого боку, обсяг технологічних ресурсів можна легко масштабувати в моменти пікових навантажень, а потім повернутися до попереднього рівня.
- Надійність. У «хмарі» реалізований достатній рівень резервування, при цьому на створення бекапа і відновлення за запитом виділяються необхідні ресурси. Завдання створення в своєму офісі резервних конфігурацій відпадає.
- Автоматизація. ПО для управління ресурсами «хмари» автоматично виконує свої функції, динамічно направляючи запитуваний обсяг ресурсів користувачеві для їх використання. Це призводить до зменшення кількості щоденних дій корпоративного IT-персоналу і більш точним запитам на надання ресурсів.
- Легкість доступу. Співробітникам, організаціям і процесам доступні набагато більше додатків, інформації, ресурсів і бізнес-послуг, ніж це може забезпечити «залізний» сервер під столом сисадміна. Як правило, доступ здійснюється через звичайний браузер.
- Оптимізація. «Хмара» управляється як єдина система, тому будь-хто отримує можливість істотної оптимізації використовуваних ресурсів за рахунок найкращого поєднання їх можливостей, продуктивності і вартості.
Таким чином, хмарні обчислення призводять до радикальної зміни способу використання технологічних ресурсів. При цьому споживання ресурсів і сервісів «хмари» легко піддається виміру, легко дозується, а оплата нараховується користувачам «хмарних» послуг за їх фактичне використання. Все це дає можливість відстежувати реальне споживання хмарних сервісів, а значить і краще розуміти необхідність своїх витрат.