Це концепція проекту компанії Digital Shaman. Вони спочатку візьмуть інтерв'ю у живих користувачів, яке потім буде програватися, а також запишуть їх фізичні характеристики. Після того, як користувач вмирає, родичі зможуть встановити програму в робота. Він імітує особистість, мову і жести померлого - рухи рук і голови, які людина робила під час інтерв'ю.
Творцем робота є Ецуко Ічіхара - вона каже, що розробила машину після смерті бабусі. «Я чітко пам'ятаю кілька речей з похорону. Макіяж був нанесений на обличчя моєї мертвої бабусі», - продовжила Ічіхара. Ми поклали квіти в її труну. Після того, як вона була кремована, наша сім'я вибрала кістки з її попелу. Це був шокуючий ритуал».
Скорочення числа дітей і зміна способу життя японців створюють альтернативні способи скорботи. «Я думаю, це як залишити заповіт. Користувачі можуть записувати будь-яке повідомлення, яке вони хочуть, на співбесіді. Потім їх озвучить робот», - заявив Ічіхара.
Вона планує в майбутньому вивести робота на широку публіку. «Я думаю, що це серйозно допоможе тим, хто залишився позаду і не може рухатися далі», - зазначив автор роботи. До речі, на сайті https://www.pohoroni.com.ua/ ви дізнаєтесь про діяльність компанії «Феникс», що надає повний спектр ритуальних послуг в Києві і області.
А тим часом у Каліфорнійському університеті в Лос-Анджелесі вчений Дін Фішер працює над створенням апарату для третього виду поховання - ресомаціі, або розчинення людських останків в лужному розчині. Як пише видання Wired, біокремація зараз доступна в США і Канаді, всього в 14 похоронних будинках в світі.
Лужний гідроліз передбачає, що тіло поміщається в герметичну камеру - ресоматор, який наповнюється розчином гідроксиду калію, тиск в камері піднімається до 10 атм, а температура до 180 ° С. У цих умовах відбувається демінералізація твердих тканин і повне розчинення м'яких протягом 2,5-3 годин. За цей час руйнуються всі тканини, крім скелета. Тіло перетворюється в рідину, що по консистенції нагадує чай. Рідина транспортується в окремий резервуар, охолоджується, доводиться до прийнятного значення pH (фактично в рідини залишаються тільки солі і глюкоза) і випускається в каналізацію. Запах злегка мильний, досить різкий, але не відштовхуючий.
Після охолодження камери ресоматора, вона промивається гарячою водою, не розчинені залишки скелета вилучаються, сушаться в спеціальній печі (близько 10 хвилин) і перемелюють на білий порошок, який і видається близьким покійного.