Як вибрати берци - відштовхуємося від потреб
Варто відзначити, що берци не є виключно взуттям для військових. Такі черевики популярні серед цивільного населення. Вони користуються широкою популярністю серед любителів активного способу життя - екстремалів і туристів.
Також армійське взуття, інші аксесуари в стилі military є остпопулярними серед представників різноманітних субкультур. Загалом при виборі цього взуття слід відштовхуйтесь від того, для чого саме вам воно потрібне. Військова служба, екстремальний відпочинок, турпоходи, тактичні ігри - для кожної мети потрібні конкретні моделі, а в інтернет-магазині https://voentorg.ua/ можна вигідно придбати якісні берци, а також інше армійське спорядження для різних цілей.
Мобільність або захист
Якщо доведеться активно переміщатися в умовах сильно пересіченої місцевості (наприклад, в горах), придивіться до армійських гірських черевиків з укороченим берцями, що забезпечує велику рухливість гомілкостопу, більш жорстким для захисту від каменів, а також до трекінгових черевиків. Існують ще полегшені моделі (наприклад, знамениті берци- «чеченки»), їх головна відмінність - мала вага, велика свобода для голеностопа на відміну від традиційних моделей. Мала вага забезпечується більш тонкою підошвою, композитними матеріалами самого берца (наприклад, вставками кордури). Такі черевики роблять, щоб багато ходити і навіть бігати. Головний недолік - вони гірше тримають воду і бруд, і в сльоту швидше розкисають.
Класичні берци більш універсальні і поєднують фізичний захист голеностопа від розтягувань, стопи за рахунок підсилюючих вставок і супінаторів, вологостійкість і гідрофобність черевик за рахунок пошиття та просочень шкіри, здатні забезпечити стопі деяку мобільність за рахунок крою і вставок-демпферів.
Підошва
Особливі вимоги пред'являються до підошви. Ось основні критерії:
- Матеріал. Його вибір залежить від утилітарних завдань і сезону носіння. Наприклад, термоеластопласт хороший для холодів. У нього твердий і міцний зовнішній шар, а внутрішня конструкція - більш м'яка. За рахунок цього така підошва не пропускає холод зовні. А ось поліуретан хороший для міжсезоння і літа: він міцний, гнучкий, стійкий до зношування, але не розрахований на низькі температури.
- Протектор. Рельєф підошви визначає, чи хорошим буде зчеплення підошви з льодом, чи буде підошва накопичувати бруд і траву, чи будуть застрявати в ній каміння і гравій.
- Вага. Вага черевик залежить в основному від матеріалу підошви, від фактури протектора і від загальної товщини підошви. Берци - не самі легкі черевики, навіть якщо мова йде про берці- «чеченки», тому орієнтуйтеся на свої потреби і можливості.
- Геометрія. Підошва не повинна бути плоскою, якщо ви збираєтеся не тільки впевнено стояти, але й не менш впевнено ходити. Берци - не кросівки, у них в будь-якому випадку жорстка підошва, і без деякого кута між пальцями і площиною п'яти ходити в них може бути непросто.
- Просочення і вулканізація. Підошва взуття, в якому ходять по бензину, машинній оливі, розчинниках, повинна бути захищена просоченнями або вулканізацією.
Матеріал, з якого пошито берци
Сучасні технології пропонують безліч матеріалів, які можуть замінити або доповнити класичну хромовую шкіру (нубук, замша, кордура). Для нашого клімату саме хромова шкіра: еластична міцна, теплоізольована, вологостійка. Важливою конкурентною перевагою хромової шкіри є співвідношення ціна / якість. Такі черевики недорогі, при цьому відпрацьовують кожну вкладену в них копійку.
Не треба чекати від черевиків дива: якщо ви лізете в калюжі або йдете по мокрій траві або болоту - рано чи пізно промокнути будь-які берци. Це все-таки не гумові чоботи. Але хороші берци гарантовано витримають кілька годин, за рахунок просочень і якості вироблення шкіри.
Деякі сучасні матеріали вимагають особливого догляду: для них не годяться традиційні засоби (гуталін, віск, касторове масло). Вибираючи взуття, зверніть на цей момент увагу: чи зможете ви в будь-який момент придбати необхідний крем для взуття?