Хороший спосіб розслабитися
Ну звичайно, класична музика - перевірений засіб від безсоння! Про це вам скаже будь-який чоловік, якому доводилося супроводжувати свою обраницю в оперу або на балет. Якихось 20 хвилин - і ви вже «клюєте носом». А за 2 години в кріслі філармонії висипаєтеся так, як не завжди виходить навіть вдома в ліжку.
Справа в тому, що напружений темп життя в сучасному місті впливає на вас і збиває ваші власні біоритми. В результаті ви стаєте похмурим, нервовим і дратівливим. Розмірена мелодійна музика допомагає повернути втрачений спокій і внутрішню гармонію, що створює прекрасні умови для засипання, відновлення сил.
Цікавий факт: Розслаблюючі властивості звуків часто використовуються в медичних центрах і спа-салонах. Насправді слово «спа» пішло не від слова «спати», а від назви бельгійського курорту, але для нашого слуху звучить дуже схоже, тим більше, що там також пропонують відпочити.
Яку музику вибрати
У більшості випадків агресивний рок або хіп-хоп - погана ідея. Враховуйте це, коли будете складати власний «нічний плейлист». Але в цілому у кожного переваги індивідуальні. Когось розбурхує Вівальді, і анітрохи не бентежать крики соліста AC / DC, а комусь навпаки вдається розслабитися тільки під звуки дощу або спів птахів. У всякому разі хочеться порадити музику для сна слухати на mega-centre.ru, повірте - ви отримаєте справжній релакс, і сон буде відмінний!
А ось вчені говорять, що вплив музики на ваш організм визначається не тільки ритмом і гучністю, але і вашим вихованням, а також культурною і національною приналежністю. Тому, щоб уникнути неприємних наслідків для психіки, краще обійтися без східних мотивів - слухайте музику своєї країни: ці вібрації гармонізують ваші енергетичні центри і впливають на підсвідомість.
Цікавий факт: кращим засобом від безсоння вважаються твори Сібеліуса, Гріга, Чайковського. Але навіть їм далеко до тих колискових, які ви чули в дитинстві. Не позбавляйте свою дитину цього досвіду - не варто підміняти материнський голос байдужим аудіозаписом!
Чи повинна музика звучатиме всю ніч
Експерименти вчених показують позитивний вплив музики на пам'ять. Але правда, лише за умови, що звуки максимально відповідають «частотам мозкових хвиль» в кожній фазі сну. Навряд чи вам вдасться синхронізувати їх в домашніх умовах.
З іншого боку, для сприйняття задуму і сюжету потрібна свідома робота мозку. Тому звуки природи для вашого сплячого слуху мало відрізняються від творів знаменитого композитора. Підсвідомість більше реагує на загальну обстановку. Намагайтеся звертати увагу на власні відчуття: якщо вам затишно, коли в кімнаті грає музика - значить, все в порядку.
Цікавий факт: кажуть, що значення мають не тільки самі ноти, а й те, на якому інструменті їх взяти. Наприклад, скрипка покращує роботу серцево-судинної системи, саксофон корисний для нирок, а барабан - для печінки. Втім, з приводу конкретних інструментів і їх впливу на певні органи і системи згоди в рядах фахівців не спостерігається. Мабуть, кожен відчуває це по своєму.
І ще одна маленька хитрість наостанок. Вранці включайте бадьору й енергійну музику: вона допоможе вам налаштуватися на новий день і зустріти його в чудовому настрої. А денна продуктивність, безсумнівно, вплине і на якість нічного сну. Ось так - в природі все знаходиться в рівновазі!