Сонце - основне природне джерело ультрафіолетового випромінювання на Землі. Саме, ультрафіолет є одним з основних джерел повноцінного і здорового життя людини. Однак далеко не всім людям вдається проводити достатню кількість часу на вулиці. Тому, ультрафіолетова лампа для будинку на сьогоднішній день стає відмінним рішенням для багатьох, а якщо ви займаєтесь манікюром зайдіть сюда на сайті vsalon.com.ua можна придбати яісні тумби з УФ-лампами для дезинфекції інструменту.
Основні переваги, які має домашня ультрафіолетова лампа для людини і навколишнього оточення в цілому будуть висвітлені нижче. Але спочатку необхідно звернутися до сутності УФ-ламп.
Сутність домашніх ультрафіолетових ламп
Ультрафіолетова лампа для дому є різновидом ламп освітлення, що застосовуються в побуті, джерелом світла якої є невидимі людським оком промені, що знаходяться на кордоні фіолетового спектру і рентгенівського випромінювання. Дія даних штучних джерел УФ-випромінювання ідентично дії ультрафіолетових альфа-променів Сонця, які називають ближнім ультрафіолетом.
Дане випромінювання є найбільш корисним для здоров'я. Прикладами побутових приладів даного роду можуть служити: флуоресцентні, вольфрамо-галогенні, світлодіодні ультрафіолетові лампи та багато інших.
Переваги домашніх ультрафіолетових ламп
Лампи ультрафіолетового випромінювання сприяють виробленню вітаміну D. Цей вітамін бере активну участь в синтезі і засвоєнні організмом кальцію, який бере участь в будівництві та зміцненні кісток, зубів, волосся і нігтів. При достатній кількості вітаміну D, організм має можливість отримувати кальцій з споживаної їжі. Однак, якщо спостерігається дефіцит розглянутого вітаміну, то кальцій перестає засвоюватися. В результаті цього, скелет стає крихким, зуби можуть почати кришитися, нігті ламатися і так далі.
Надалі людина набуває таке захворювання, як остеопороз. Важливо відзначити, що синтез вітаміну D при дії ультрафіолетового випромінювання самостійно регулюється організмом, тобто можливість гіпервітамінізаціі і побічних явищ повністю відсутня. Користь розглянутого вітаміну полягає не тільки в профілактиці і лікуванні рахіту та інших захворювань, пов'язаних з нестачею кальцію в організмі, але і в здатності запобігати зростання ракових клітин.
Додатково можна відзначити наступні корисні властивості таких ламп:
- Загальна імуноукріплююча дія. Давно доведено, що УФ-випромінювання благотворно впливає на всі системи організму людини і тварин, сприяючи виробленню потужної захисної системи від вірусних та інфекційних хвороб, у тому числі таких, як сезонні простудні захворювання.
- Можливість знезараження та дезінфекції приміщення. Даним ефектом володіють всі УФ-лампи, сприяючи знищенню хвороботворних бактерій в будинку або квартирі і інших шкідливих мікроорганізмів. Однак, максимальний ефект має спеціалізована продукція: ультрафіолетова бактерицидна лампа і ультрафіолетова лампа для дезінфекції. Найбільше застосування вони знайшли в спеціальних медичних установи і в промислових масштабах. Можливо їх застосування і в побутових умовах, але бажано, щоб це робив кваліфікований фахівець.
- УФ-випромінювання сприяє боротьбі з «зимовими депресіями», коли людина не тільки фізіологічно відчуває брак сонячного світла і тепла, але і психологічно. Це дозволяє перебувати в тонусі і благодушному настрої.
- Вироблення стійкості людської шкіри до сонячних опіків
Більшою мірою зарекомендували себе спеціалізовані ультрафіолетові лампи для засмаги, аналоги яких активно застосовуються в соляріях. У побуті застосовується ультрафіолетова лампа для засмаги будинку.
Чи шкідливі ультрафіолетові лампи
На питання: чи шкідлива ультрафіолетова лампа, яка застосовується в побуті? Можна сказати однозначне - ні! Дійсно, УФ-випромінювання найчастіше шкідливо для здоров'я людини і має протипоказання при безлічі хвороб. Але шкода має пряме відношення до кількості споживаної сонячної радіації. І небезпечно, виключно, безконтрольне перебування під палючим Сонцем.
З лампами таке повністю виключено. Справа в тому, що кількість випромінювання, яке дає домашня ультрафіолетова лампа, є мінімальним (значно нижче сонячного), а, отже, повністю безпечним для здоров'я.