Вибір ліжка, мабуть, найважливіша частина облаштування будь-якої спальні. Адже саме там людина проводить третину свого життя, а ті, хто любить поспати, і того більше. Так що купуючи ліжко, ви тим самим визначаєте, яким буде ваш сон. А чи стане він міцним і здоровим, залежить лише від правильності вашого рішення, у звязку з чим хочеться порекомендувати інтернет-магазин https://mebellavka.com.ua/krovati_po_individualnim_proektam.html, де представлені чудові моделі ліжок на любий смак.
Визначаємо розмір і форму
Вибираючи довжину, найголовніше - орієнтуватися на ваш зріст або ріст вашої другої половинки, якщо вона більша. Мінімальний запас висоти повинен складати хоча б 10 сантиметрів, але для максимального комфорту бажано більше. Що стосується ширини ліжка, то досить лягти на нього і, закинувши руки за голову, розправити лікті. Якщо вам достатньо місця на своїй половині, то ліжко вам підходить. Якщо ж ні, слід розглянути інші варіанти.
Щодо форми можна сказати, що найбільш раціональним буде вибір на користь стандартного прямокутника. Але якщо ви женетеся за вишуканою оригінальністю і бажаєте кругле, овальне, дугоподібне або навіть у формі серця ліжко, то ви приречені зіткнутися з неодмінними труднощами. Мало того, що воно займе більше місця, так ще й постільну білизну доведеться шити на замовлення. Не забувайте також про підбір ковдр і пледів.
Вивчаємо каркас
Існує два основних типи каркасів: з двома опорними спинками і двома бічними панелями, або з чотирма бічними панелями і спинками, де опорами виступають ніжки або подіум. Вважається, що каркаси з ніжками менш довговічні, але якщо збірка зроблена якісно, то неважливо, який варіант ви виберете, він прослужить вам довгий час.
Найбільш надійні і довговічні каркаси виконуються з дерев'яного масиву і металу. Дуже витончено виглядають ковані екземпляри. Непогано показали себе і плетені варіанти. Що стосується нетривких, але зате дешевих варіантів, вони виробляються з МДФ і ДВП. Каркаси з ДСП вважаються ненадійними і ламкими.
Підбираємо основу
Найчастіше основа складається з рами, на яку поміщаються гнучкі ламелі. При цьому чим більше ламелей, тим міцнішою є основа. У стандартному односпальному ліжку їх повинно бути не менше 15. Є також варіанти з пружинами і металевими гратами, але вважається, що вони поступаються моделям з ламелями в ортопедичних властивості.
Розглядаючи основу, варто звернути увагу на те, що буде під нею. Можна вибрати класичний варіант, де під низом нічого немає, тоді матрац буде добре вентилюватися, а це важливо. Але якщо ви хочете заощадити місце, то підйомна основа з потайними відділами або з висувними ящиками стане відмінним варіантом.
Вибираємо матрац
Відносно матраців нині побутують неоднозначні думки навіть серед експертів. Хто ратує за багатошарові варіанти без пружин, а хтось більше схиляється до комбінованих пружинних моделей. Комусь подобаються жорсткі, а комусь м'які. Тому тут краще покластися на себе і свої відчуття.
Просто прийдіть в салон і не посоромилися перед покупкою полежати хоча б по п'ять хвилин на вподобаних матрацах в звичній для вашого сну позі. Думаєте, з боку це буде виглядати безглуздо? Зовсім ні! Безглуздо буде прийти додому і, випробувавши матрац в рідних стінах, зрозуміти, що він вам не подобається. А ось поверненню та обміну ця категорія товару вже не підлягає. Тому обов'язково ще раз звіртеся і з розмірами ліжка, щоб вже точно не прогадати.
Не слід забувати і про належний догляд. Три перші місяці рекомендується хоча б раз на тиждень перевертати матрац, а після - один раз за сезон. Це дозволить продовжити термін служби матраца і допоможе йому довше тримати первісну форму.