Для чого потрібен стабілізатор напруги? Регулятор в основному призначений:
- захищати електрообладнання від різних загроз, таких як коливання напруги, високу і низьку напругу;
- відключати техніку від неякісного електроживлення, при збільшенні або зниженні порогових значень напруги;
- підтримувати напругу на належному рівні.
Цей апарат має безліч унікальних особливостей, які дозволяють ефективно вирішувати проблеми енергозбереження, впливати на продуктивність і підвищувати надійність техніки. На дисплеї апарату висвічуються основні параметри електричної мережі, бути завжди в курсі про них - це значить володіти ситуацією. Функція затримки включення забезпечує перепочинок і стабілізує харчування перед подачею на навантаження, отже, збільшує термін служби приладів.
Кілька порад щодо вибору стабілізатора
Якщо пристрій вибрано правильно, то на нього завжди можна покластися і довіритися. Якщо в техніці не особливо розбиратися, то можна покластися на пропозиції та поради продавця за вибором стабілізатора напруги. Професіонал порекомендує для початку:
- визначитися з потужністю, типом стабілізатора і робочим діапазоном напруги;
- виявити і проаналізувати проблематику: підвищена, знижена або стрибкоподібно змінювана напруга в мережі живлення.
Виходячи з отриманих даних, потім приступити до вибору пристрою.
Як правильно розрахувати потужність приладу
В ідеалі потрібно визначити, який найпотужніший споживач присутній в схемі електропостачання. Припустимо, електроприймачем є насосна станція потужністю 1, 5 кВт, сауна - 10 кВт плюс ще який-небудь прилад з великим енергоспоживанням. Всі значення в кіловатах необхідно скласти і отримати потрібну потужність приладу.
Стабілізатор вибирається з невеликим запасом потужності (20%), особливо якщо в ланцюзі присутнє обладнання з великим пусковим струмом. Мова йде про електродвигунах і насосах, які під час пуску споживають енергії більше, ніж в звичайному режимі.
Запас потужності забезпечує довге життя приладу, завдяки щадному режиму роботи, і створює резервний потенціал для підключення нового обладнання.
Вибираючи стабілізатор також потрібно враховувати сервісне обслуговування, тому що прилад слід правильно і якісно підключити, а також скористатися гарантійним терміном і відремонтувати в разі несправності. Щоб правильно вибрати пристрій, спочатку потрібно розібратися з його різновидами, а також перевагами кожного варіанту виконання.
Типи захисних пристроїв
Найпопулярнішими типами стабілізаторів на сьогодні є:
- електронні,
- електромеханічні.
Електронні стабілізатори напруги - це прилади найкращої якості. Зважаючи на відсутність механічних частин характеризуються великим терміном служби, мінімум 15 років, і досить високою надійністю. Можна підбирати по робочому діапазону напруг практично під будь-які завдання.
Електромеханічні стабілізатори напруги характеризуються невеликою швидкодією, вузьким діапазоном напруг, але зате мають хорошу перевантажувальну здатність.
Багато хто прагне вибрати пристрій з максимальною точністю стабілізації, аж до 0,5%. Однак, як правило, відхилення в 10-15 В вважається нормальним режимом роботи для більшості техніки. І тільки в рідкісних випадках обладнання при таких відхиленнях не працює або вередує. Велика частина пропонованих на ринку стабілізаторів забезпечує саме такий режим роботи.
Частою помилкою покупців є те, що купується пристрій з високою точністю стабілізації - це гарантія стабільного напруги і відсутність мерехтіння світла. Насправді, виходить навпаки: чим більша точність приладу, тим частіше він перемикається, підлаштовуючись під вхідну мережу, тому і лампочки не перестають мерехтіти. Це стосується ламп розжарювання і галогенок.
При встановленні стабілізатора сімісторного і релейного типу мерехтіння лампочок стовідсотково буде зберігатися. Виняток становлять лише стабілізатори з плавним регулюванням сигналу. Це стосується нових розробок стабілізаторів, таких як Вольтер. При виборі регулятора бажано керуватися рекомендаціями від виробника або професіоналів. Можна для вірності ще почитати позитивні і негативні відгуки в інтернеті на конкретну модель або бренд.
Однофазний чи трифазний
Якщо в будинок заведені три фази, зовсім необов'язково встановлювати трифазний стабілізатор. Найчастіше, виявляється, можна обійтися однофазникамі. При цьому переваг можна отримати дуже багато. По-перше, за вартістю, яка в цілому у трьох однофазних менше, ніж у трифазного. По-друге, по ремонтопридатності більш надійно. Одна справа - зняти один блок і відвести його на ремонт, інше - зняти повністю апарат.