Навіщо потрібен робот-пилосос для квартири? З одного боку, відповідь очевидна. Така «шайба» самостійно повзає по підлозі, досить-таки непогано вичищаючи її (за умови що сама по собі модель вдала). Все, що потрібно зробити - це натиснути на кнопку і запустити пилосос. А, в разі просунутих моделей, і цього не треба - достатньо запрограмувати і пилосос займеться прибиранням у зручний для вас час, наприклад прямо перед вашим поверненням додому.
Сучасні роботи пилососи які вигідно можна придбати на https://smartrobot.com.ua/, здатні вибудовувати карту переміщень, не входячи в витрачаючий акумулятор зомбі-режим безцільного тикання по стінках. У випадку з роботами пилососами від Xiaomi і інших виробників їх можна інтегрувати в екосистему розумного будинку і прив'язати до купи інших всяких електронних фішок. За умови бажання і навички, зрозуміло.
Як вибрати робот-пилосос
Власне, щоб вибрати хороший пристрій, треба знати його відмінності, Підемо від зворотнього.
Характеристики поганого робота-пилососа
Погані роботи пилососи відрізняються досить банальними характеристиками: низька потужність всмоктування, і Ni-Mh акумулятор замість Li-Ion. Перші зносяться реально швидко, мають ефект пам'яті. Та й дешеві моделі пилососів, як правило, не уніфіковані. І через рік, коли ви зіткнетеся з необхідністю купити ni-mh акумулятор на заміну, виявиться що такого чи нема, чи коштує він дороговато.
Крім цього, в таких моделях найчастіше немає або бічних щіток, або центральної. Як варіант - такі моделі не можуть самі повертатися на базу. І варто забути про те щоб такий робот-пилосос нормально орієнтувався в просторі. Так само як мав дисплей (що не критично) і пристойний фільтр вихідного повітря (насправді важливо).
Ну а низька потужність всмоктування самоочевидна щоб її пояснювати. Хороший потужний робот пилосос з чищенням килима впорається без проблем, в той час як бюджетні моделі будуть абияк прибирати на гладкій рівній поверхні і може бути навіть не заїдуть на килим.
Чим відрізняється хороший робот-пилосос
- Li-ion акумулятор
- побудова карти переміщень (що оптимізує витрати акумулятора)
- велика висота подолання перешкод
- наявність віртуальної стіни (не дозволить виїжджати за межі кімнати)
- дисплей
- програмування часу збирання.
Що ще треба враховувати при виборі робота-пилососа
- Ще один момент, який треба враховувати, якщо ви хочете вибрати хороший робот-пилосос - висота пристрою. Погодьтеся, буде прикро, якщо пів-сантиметра висоти «жужика» не дозволять йому прибирати під ліжком і так чи інакше туди доведеться самостійно лізти зі звичайним пилососом.
- Вологе прибирання. Якщо звичайні пилососи реально здатні мити підлогу, то максимум на що здатні роботи пилососи це збризкувати водою перед закріпленою на дні ганчіркою. Ніяке повноцінне вологе прибирання ви не отримаєте. Максимум - зберете пилюку, що, зрозуміло, теж добре.
- Подолання перешкод і датчик висоти. Варто враховувати через яку перешкоду зможе переїхати пилосос або заїхати на килим. Датчик висоти, загалом, є майже у всіх моделях і потрібен щоб робот-пилосос не звалився зі сходинок сходів. Якщо в промо-матеріалах подають цей функціонал як унікальний, то це лукавство, як якщо б говорити що «в нашій машині є гідропідсилювач керма».