П’ять порад, як брати мікропозики

Зростання числа позичальників показує, що мікропозики як і раніше затребувані у споживачів. Про те, як грамотно підійти до мікропозик, розповідають експерти.

Уважно поставитись до підбору МФО

Слід перевірити, чи перебуває компанія в держреєстрі МФО. Це потрібно для того, щоб упевнитися, що вона не є нелегальним кредитором, що мімікрує під легального. У цьому контексті хочеться порекомендувати нові МФО України, представлені на сайті chestnyizaim.com.

Зіставити свої бажання зі своїми можливостями

Це стосується не тільки мікропозик, а взагалі будь-якого фінансового продукту. В цілому рекомендується враховувати дуже просту формулу і виходити з правила, що всі щомісячні платежі за всіма діючими кредитними зобов'язаннями не повинні перевищувати 30-35% від щомісячного доходу. Не варто звертатися за позиковими коштами, якщо ви не впевнені, що зможете дотримуватися умов договору.

Правильно розуміти природу мікропозик

Специфіка мікропозик така, що він не дублює банківський кредит: більш короткі терміни позики, менші суми, доступність споживачам, у яких немає кредитної історії, або вона зіпсована. А найголовніше, мікропозика призначена як інструмент "швидкої допомоги". Тобто це "швидкі" гроші для вирішення термінових питань позичальників.

Добре вивчити договір мікропозик

При укладанні договору слід уважно ознайомитися з документом і вивчити умови видачі грошей і погашення боргу. Договір повинен містити QR-код з усією необхідною інформацією про МФО, дані про повну вартість кредиту. У договорі має відображатися граничний розмір переплати.

Страховка по позиках - додаткова послуга. Навіть якщо вона включена в договір, позичальник має право відмовитися від неї протягом п'яти робочих днів з моменту підписання документа. Клієнт повинен пам'ятати, що МФО не має права видавати позики в іноземній валюті, змінювати в односторонньому порядку терміни і ставки по позиці, штрафувати позичальника при його бажанні погасити борг достроково.

Не приховувати проблеми з обслуговуванням боргу

Настійно не рекомендується користуватися послугами так званих "розборжників". При такій взаємодії клієнт тільки втрачає гроші, нічого не отримуючи взамін, рівень таких псевдоюрістов невисокий.

Якщо позичальник не може вчасно внести платіж по позиці (непередбачена життєва ситуація, затримали зарплату), йому не варто чекати, коли почнуть нараховуватися пені за прострочення. Краще поінформувати кредитора і запросити розстрочку або реструктуризацію.