Державні та комерційні тендери у 2020 році: як на них заробляти

Всі щось чули про неабиякий розвиток сектору IT в Україні, проте більшість людей вважають, що продукти цього напряму йдуть виключно за кордон і розраховані на іноземних замовників. Проте за останні 5-10 років значна кількість розробників працювала на потреби внутрішнього ринку, створюючи нові корисні сервісі для приватних компаній і держави.

Мабуть, найбільш успішними у цьому напрямі зараз є проекти у сфері електронних тендерів. Сьогодні на їх базі побудовані цілі екосистеми для бізнесу. У 2020 році їх не лише можна, а варто використовувати всім, хто розраховує на помітні фінансові результати.

Державні тендери — публічні закупівлі Prozorro

Система публічних закупівель для державних органів була створена в Україні ще у 2016 році. За більш ніж 3,5 роки свого існування вона продемонструвала вражаючі результати — десятки мільярдів заощаджених гривень платників податків. Але це був лише частковий ефект від виникнення й розвитку системи тендерів Прозорро.

Сьогодні у державних тендерах беруть участь десятки тисяч підприємств — від ФОП до великих національних компаній, які є галузевими лідерами. Щороку Україна витрачає на закупівлі сотні мільярдів гривень, і вже зовсім скоро ця цифра наблизиться до трильйона гривень на рік.

З 19 квітня 2020 року у цій екосистемі відбудуться дуже великі зміни, які зроблять участь у тендерах ще привабливішою, а шанси на перемогу — ще більш помітними. Насамперед — завдяки збільшенню числа надпорогових закупівель, введенню спрощених процедур і змінах у системі оскарження. Тож з квітня не користуватись Прозорро буде щонайменше дивно.

Комерційні торги — продажі і закупівлі онлайн

Електронні комерційні тендери відбувались в Україні задовго до створення аналогічного функціоналу для потреб держави. Деякі з офіційних майданчиків Прозорро стояли у витоків цієї галузі й доклали чимало зусиль для її створення. Зараз цей ринок за оцінками експертів ще більший за обсягами річних закупівель, ніж державні закупівлі. Порівняно з Прозоро, участь у комерційних торгах має такі переваги:

● постачальник подає пропозиції й бере участь у тендері безкоштовно — платить замовник;

● вимоги до оформлення тендерних пропозицій не такі формальні й більш прості;

● цей функціонал доступний з того самого майданчика, що і торги Прозорро.

Тому можна сказати лише одне: берете участь у державних тендерах — не ігноруйте комерційні. Так у 2020 році в вас буде ще більше перемог.