10 цікавих фактів про укулеле

Укулеле - це дуже загадковий інструмент, який користується величезною популярністю. На випадок, якщо ви занудьгуєте за грою на улюбленому інструменті, ми приготували 10 найцікавіших фактів про гавайську гітару.

1. Забавно, але сама назва укулеле з рідної мови перекладається як «стрибаюча блоха», а все тому, що при грі пальці «скачуть» по грифу. Батьківщиною гавайської гітари, всупереч назві, є о. Мадейра, а на «другу батьківщину» - Гавайські острови, укулеле була завезена, де і отримала велику популярність.

2. Гавайська гітара укулеле є різновидом струнних з невеликою різницею - на відміну від своєї старшої родички, укулеле мініатюрний і чотириструнний щипковий інструмент. Приємний на слух звук укулеле виділяється своєю життєрадісністю і легкістю.

3. Насправді навчитися грати на гавайській гітарі дуже просто, особливо якщо ви знайомі з азами гри на звичайній гітарі, а на сайті https://uchords.net/ ви знайдете акорди популярних пісень для укулеле. Так що, якщо ви візьмете в руки укулеле, зіграти найпростішу мелодію не складе особливих труднощів.

А компанія Xiaomi попіклувалася про «чайників» - фірмою була випущена розумна електронна укулеле, забавно називається Populele. Щоб навчитися грати, треба всього лише підключити інструмент до мобільного додатку і вбудовані в корпус гавайської гітари світлодіоди допоможуть з розташуванням пальців.

4. Укулеле користується популярністю не тільки у професійних музикантів: перша побувавша на Місяці людина Нейл Армстронг просто обожнював грати на гавайській гітарі, і присвячував їй багато часу під час відпочинку від космічних польотів. А Ліліуокалані, остання королева Гаваїв, ідеально володіла укулеле, як і більшість гавайської королівської знаті в XIX столітті.

5. Як не дивно, але і в Японії укулеле отримала велике поширення, підкоривши мільйони сердець жителів країни висхідного сонця. Там навіть був поставлений рекорд - 28 липня 2012 року в місті Йокогама 2134 людини одночасно зіграли на укулеле. 

6. Зараз укулеле користується популярністю, але раніше вона вважалася звичайним народним інструментом, який нікому абсолютно був нецікавий, за винятком гавайців. Так перший екземпляр коштував всього 75 центів.

7. Укулеле зовсім мініатюрна і зазвичай досягає не більше метра в довжину - все залежить від виду. Найдовша ж укулеле становить 3 метри 99 сантиметрів, що вражає, але звук такого «здорованя»-укулеле змінився не сильно.

8. Форма корпусу укулеле буває досить різноманітною - зустрічаються квадратні, круглі і навіть трикутні гітари. Різні форми корпусу не заважають грати або слухати музику, а фантазія разом з майстром творять чудеса - і ось уже перед нами укулеле за формою нагадує мушлю або яблуко. Варто тільки включити уяву!

9. Гавайська гітара часто згадується в творах, фільмах і піснях. Приклад тому: пісня Міли Романіді «Гавайська гітара» або твори радянських класиків І. Ільфа та Є. Петрова. У культовому фільмі «В джазі тільки дівчата» неповторна Мерлін Монро (Душка Кейн) грає на укулеле в оркестрі.

10. Якщо правильно підібрати ноти, то на укулеле можна зіграти що завгодно. Так в Британії є «Укулельний оркестр Великобританії», виконуючий все виключно на чудовій гавайській гітарі. До їх репертуару входять як музика американської рок-групи «Nirvana», так і твори П. І. Чайковського, і все у виконання укулеле. Тому радимо і Вам спробувати зіграти улюблені мелодії на улюбленому інструменті!