Та й сьогодні, варто відзначити, що деякі недосвідчені забудовники марно ігнорують цей специфічний матеріал, не виключено, що це через відсутність інформації про його прекрасні характеристики.
Геотекстиль завдяки гармонійному поєднанню якісних і функціональних характеристик, крім традиційного застосування для зведення дорожніх, протиерозійних, дренажних конструкцій, широко використовується при облаштуванні покрівель, фундаментів, для проведення заходів із землеустрою та інших роботах. При цьому на об'єктах реалізуються головні функціональні властивості геотекстилю - можливість поділу, армування, фільтрації, дренажу, а також їх оптимальне поєднання в одній конструкції.
А на сайті https://geosvit.com.ua/ можна вигідно купити геотекстиль, геомати, геомембрани і інші якісні геосиснтетичні матеріали.
Що таке геотекстиль
Геотекстилем прийнято називати матеріал, який вироблено з поліпропіленових або поліефірних волокон, тканим або нетканим способом. Якісний геотекстиль відрізняється тривалим терміном експлуатації і високими експлуатаційними якостями. Матеріал надходить у продаж в рулонах різної ширини, яка варіюється від 2000 до 55000 мм, довжиною від 10 до 150 м, і може мати різну щільність і товщину.
Геотекстиль виробляється в різних виконаннях, які можуть відрізнятися своїми фізико-технічними і експлуатаційними характеристиками. Але деякі якості притаманні всім видам подібних виробів:
- Матеріали відрізняються високою еластичністю.
- Геотекстиль рівномірно розподіляє навантаження від насипних матеріалів.
- Полотна характеризуються хорошою стійкістю до хімічних окислювальних процесів.
- Матеріал прекрасно перешкоджає проростанню бур'янів через основне покриття.
- Якісно настелений геотекстиль забезпечує своєчасне водовідведення і прекрасно справляється з функцією фільтра.
- Матеріали відрізняються прекрасними армуючими якостями.
- Ці вироби не піддаються руйнуванню під негативним впливом гризунів або комах.
- Геотекстиль відрізняється доступною вартістю і зручністю у використанні.
З чого виготовляють геотекстиль
Полотна геотекстилю складаються з тонких синтетичних волокон, створених з різних матеріалів, які можуть поєднуватися в різних пропорціях.
Залежно від домінування в складі геотекстилю того чи іншого компонента, його ділять на наступні типи:
- Поліпропіленовий геотекстиль відрізняється високою стійкістю до різних зовнішніх впливів і прекрасними фільтруючими якостями, і високою міцністю.
- Поліефірний геотекстиль складається переважно з тонких поліестерових (поліефірних) волокон. Матеріал екологічний, стійкий до хімічних впливів, еластичний і досить міцний.
- Змішаний (багатокомпонентний) геотекстиль. Такий тип матеріалу складається з різних елементів, виготовлених з вторинної сировини - це можуть бути відходи віскозного, бавовняного і вовняного виробництва. Змішані види полотен відрізняються доступною вартістю в порівнянні з двома першими варіантами, але, вони поступаються в тривалості і міцності експлуатації, а також не настільки надійні. Це безпосередньо пов'язано з тим, що речовини, які входять до складу такого геотекстилю - натуральні, так як поступово розкладаються і руйнуються під впливом зовнішніх природних факторів.
Загальні можливості геотекстилю
Такий матеріал відрізняється наступними функціональними можливостями:
- Армування. Геотекстиль сприяє зміцненню і посиленню будівельних конструкцій, покращуючи несучі здібності їх підстав. Результат використання цього матеріалу - рівномірний розподіл навантажень на насипний і основний грунт, його збереження від розмивання і просадки.
- Дренажні можливості. Геотекстиль може своєчасно віддавати воду в певному напрямку і не допускає замулювання захисних полотен шарами насипних будматеріалів.
- Захисні здатності. Шари, що створюються з геотекстилю запобігають небажаній взаємодії грунтів, виключають механічні пошкодження гідроізоляційних матеріалів, уповільнюють або усувають ерозійні процеси. До того ж, полотна можуть захистити грядки від бур'янів, що істотно збільшить урожай культурних рослин.
- Фільтрація. Полотна, які використовуються в дренажних системах, виключають забруднення каналів, вироблених з перфорованих труб. До того ж, матеріал не дозволяє вимиватися грунту, що знаходиться поруч з дренажними каналами, в результаті чого виключається просідання конструкції.