Як орендувати квартиру: поради для бажаючих безпечно заощадити

Оренда квартир - дуже важлива область, тому що стикаються з нею практично всі люди в своєму житті. Хтось знімає квартири подобово в іншому місті під час відпочинку, хтось орендує квартиру помісячно для тривалого проживання, поки не накопичить гроші на покупку своєї нерухомості.

У будь-якому випадку ви повинні знати, як це зробити правильно і не бути обманутим шахраями. І якщо вам потрібна квартира в Києві, скористайтеся вигідними пропозиціями на платформі https://flatiko.com/, саме там ви знайдете найкращі варіанти довгострокової оренди столичного житла, при чому по найкращій ціні і без будь-яких ризиків.  

Експерти ж розповідають про те, як зняти квартиру безпечно, швидко, економно і дають корисні поради по оренді.

Як зняти квартиру в оренду

Короткий алгоритм дій для того, щоб зняти квартиру в оренду:

  • Визначтеся з районом, кількістю кімнат і вартістю;
  • Почніть пошук по сайтам нерухомості і через друзів;
  • Перегляньте кілька варіантів квартир і порівняйте їх;
  • Перевірте документи господаря на квартиру і паспорт;
  • Обговоріть з господарем деталі оренди і всі важливі питання;
  • Підпишіть договір з умовами і точної вартістю;
  • Перевезіть речі.

Це короткий перелік того, що належить зробити, щоб зняти квартиру. Тепер про всі пунктах по порядку.

Найважливіше при оренді квартири

На цьому ринку дуже багато шахраїв і аферистів. Це може бути ріелтор, інформаційне агентство або сам власник квартири. Обдурити може будь-яка людина, тому дуже важливо проявляти обережність і все перевіряти перед передачею грошей.

Ніколи не платіть наперед гроші ріелторам або шахраям під виглядом інформаційних агентств. Це в 99% випадків обман! Якщо ж ви вирішили зняти квартиру через ріелтора, то гроші він може отримати тільки після підписання договору з господарем і в його присутності.

Ви повинні перевірити документи господаря на квартиру, перевірити його особу за паспортом і упевнитися, що документи не фальшиві. Випадків з фальшивими документами досить багато. Тут найкраще працює інтуїція і зіставлення деталей. Потрібно аналізувати і оцінювати ризики. Підписувати договір можна тільки з господарем квартири. 

Яка повинна бути квартира для оренди

Пошук квартири для оренди - це досить довгий і трудомістке заняття. Визначте спочатку для себе, яку квартиру ви хотіли б зняти. Де вона повинна знаходитися, в якому районі або в квадраті яких вулиць, кварталів. Можливо, район вашого майбутнього проживання повинен бути недалеко від місця роботи, навчання, проживання батьків, школи для ваших дітей або дитячого садка.

Район розташування - найістотніший критерій, який впливає на вартість оренди. Прорахуйте, що вам буде вигідніше - знімати квартиру в спальному районі і їздити на роботу або знімати квартиру біля роботи і ходити пішки. Можливо, економія грошей і часу на дорогу виявиться вигідніше, ніж невелика переплата до вартості оренди.

Що повинно бути в квартирі для оренди

Потрібно визначитися, чи потрібна вам квартира з ремонтом або просто в житловому стані. З меблями або у вас є своя меблі і ви її можете перевезти. Що б ви хотіли мати з побутової техніки: холодильник, бойлер, кондиціонер, пральну машину, телевізор, або можна обійтися і без цього.
Всі ці моменти впливають на вартість оренди. Зняти квартиру без меблів та техніки буде значно дешевше, ніж повністю обставлену і з хорошим ремонтом. Навіть мікрохвильовка в квартирі вже незначно, але впливає на вартість оренди. Визначте для себе верхню межу ціни, яку ви готові будете щомісяця оплачувати і приступайте до пошуку.

Чому у ріелтора є база квартир, а ви не можете знайти квартиру від господаря? Все дуже просто. Ріелтор шукає і знаходить оголошення від господарів швидше вас. Після цього посередники тиражують однакове оголошення десятками штук і блокують оголошення власника. Якщо на олх натиснути 10 разів поскаржитися, то оголошення господаря йде на перевірку і видаляється з сайту. 

У підсумку виходить, що квартир від господарів немає, а тільки одні пропозиції посередників. Навіть якщо оголошення господаря не віддалилося, то воно все одно йде в пошуку далеко за межі першої сторінки і ви туди просто не доходите.

Як працюють посередники по оренді квартир? Зателефонувавши за вказаним в рекламному оголошенні номером телефону, ви почуєте, що здає квартиру посередник і він хоче 50% комісійних. Вони можуть називати себе: представник господаря, брат, друг або сусід господаря. Але зводиться все до того, що за його послугу ви повинні заплатити, а без цього зняти не вийде. Але це не зовсім так.