Рибальська котушка - це, в тій чи іншій мірі, техніка, а саме механіка. Як і будь-який механізм, цей аксесуар вимагає певного догляду і якщо цим знехтувати, то котушка для рибалки навіть найвищої якості, придбана в інтернет-магазині bitetime.com.ua швидко прийде в непридатність, що відповідно призведе до фінансових втрат. Щоб цього уникнути, досвідчені рибалки діляться декількома корисними лайфхаками щодо правильного догляду за цим механізмом.
Перевезення і зберігання спінінгових котушок
Рибальська котушка - це досить крихкий механізм, тому її перевезення повинно здійснюватися в жорсткій упаковці. Такою упаковкою може послужити тубус або спеціальний, твердий чохол з м'яким дном, чи чохол з товстими м'якими стінками. Зазвичай чохли для котушок робляться з неопрену або пластика, який обшитий тканиною. Простий тряпочний чохол не годиться для безпечного транспортування рибальської котушки. Він не захищений від здавлювання та інших механічних впливів. Якщо спеціального чохла у Вас немає, то можна використовувати будь-яку пластикову коробку, попередньо обклеївши її поролоном. Наприклад, це може бути пластикова коробка з-під аптечки.
Ще одним важливим правилом є той факт, що рибальська котушка повинна використовуватися тільки для намотування волосіні. При вивудженні великої риби намагайтеся більше працювати вудилищем, а котушкою тільки підмотувати слабину волосіні. Якщо Ви часто рибалите в складних місцях, в траві або заболоченій місцевості, то краще використовуйте мультіплікаторну котушку для форсованого вивудження риби. Перед початком риболовлі, обов'язково варто перевірити роботу ролика, що укладає волосінь і налаштувати фрикціон. Так звана "плетінка" дуже швидко пропилює ролик при неправильній його роботі, тому варто звернути особливу увагу на роботу ролика.
Ніколи не залишайте рибальську котушку під дощем, не кидайте у воду і не ставте на пісок. Якщо котушка все-таки побувала в воді, то бажано її не використовувати і по можливості замінити на іншу. По приїзду з риболовлі обов'язково проведіть технічне обслуговування мокрої котушки у майстра або, при володінні відповідними навичками, проведіть технічний огляд самі, але про це трохи нижче.
Після риболовлі ніколи не залишайте котушку в сумці, її обов'язково потрібно просушити в теплому, провітрюваному приміщенні, а також необхідно обов'язково послабити фрикціон, щоб в подальшому він правильно і плавно працював.
Повне обслуговування безинерційної рибальської котушки
Для профілактики котушки після рибальського сезону вам необхідно підготувати наступні інструменти: плоскогубці, пензлик середньої твердості, балончик зі стисненим повітрям або компресор, ключ на 10 і 12, бензин, викрутка, машинне масло в шприці або спеціальне масло для котушок.
- Перед розбором котушки необхідно почистити її, для зручності знімаємо ручку, шпулі. Пензликом чистимо пісок і візуальні забруднення. Далі протираємо котушки ганчіркою, ті самі дії робимо з шпулями і ручкою.
- Далі розкручуємо гайки. Після цього можна зняти ротор і почистити його. Після цього розкручуємо корпус котушки, щоб дістатися до основного механізму.
- Після зняття кришки ми бачимо основну шестерінку, яка є у кожній котушки. Перед зняттям шестерінки слід врахувати один дуже важливий момент. Якщо передавальне число шестерінки ціле, наприклад 5 до 1, то необхідно взяти водостійкий маркер і позначити то місце, де основна шестерінка з'єднується з пальчиковою. Якщо зняти шестерінки і не помітити, то після збірки і подальшого використання можуть з'явитися сторонні скрипи, скрегіт загалом, як кажуть рибалки - катушка почне "гарчати" і швидко зламається. Якщо передавальне число шестерінки дробове, к приклад 5.5 до 1, то позначати місце стику шестерень немає потреби.
- Далі потрібно почистити шток або стержень, який фіксує шпулі. Розкручувати необхідно гайки і витягувати шток. Прочищати його ганчіркою з бензином.
- Після знімаємо основну шестерінку, залишилася маленька шестерінки і пальчикові.
- Знімаємо підшипник. Якщо він закритого типу, то бруд у нього потрапити не повинен, якщо відкритого типу, то треба прочищати і змащувати.
- Після зняття всіх деталей, необхідно взяти якусь банку і налити в неї бензин, покласти всі деталі, забруднені відпрацьованою змазклю. Невеличку кількість часу даємо деталям відмокнути в бензині.
- Дістаємо деталі, сушимо, чистимо і приступайте до збірки. Складання производим в зворотній послідовності.
- При складання котушки, змащувати всі деталі і шестерінки безпосередньо в місцях тертя. Ролик, який намотується волосінь необхідно чистити після двох-трьох виходів на рибалку.
На цьому повна профілактика рибальської котушки закінчена. Сподіваємося наші поради допоможуть вам правильно користуватися рибальським обладнанням і воно прослужить вам довгі роки.