Як доглядати за сантехнікою у ванній кімнаті

Що б не говорили виробники, вказуючи на численні гідності своїх виробів, за сантехнікою повинен бути відповідний догляд. Перш за все, сантехнічні вироби слід мити м'якими миючими засобами без застосування абразивів, сильних кислот, аміаку і хлору.

Серед загальних рекомендацій відзначаються також такі. Не можна застосовувати абразивні засоби для очищення полірованих поверхонь, наприклад, для мийок для кухні з нержавійки. Алюмінієві елементи не варто мити сильнодіючими засобами. Щоб очистити вироби від мильних плям і жиру, краще всього брати лужні миючі засоби, а видалити вапняні плями і іржу допоможуть кислотні засоби.

Якщо ви ще не знаєте, де можна вигідно придбати якісні змішувачі, душові системи, кераміку і інші аксесуари для вашої ванної і кухні, в нагоді стане магазин сантехніки Aquada, і якщо ви будете регулярно доглядати за цією сантехнікою, то вона буде служити вам довгі роки.

Догляд за змішувачем

Очищати змішувач для ванної потрібно так само, як і пофарбовані поверхні інших побутових приладів. Використовуються для цього нейтральні або ж м'які лужні миючі розчини. При цьому важливо дотримуватися інструкції, які наводить виробник на етикетці, оскільки дозування повинна бути обрано правильно.

Необхідно змочити губку або тканину миючим розчином і протерти змішувач. Після очищення потрібно обполоснути керамічний змішувач великою кількістю теплої води, а після протерти насухо.

А ось наносити з пульверизатора миючий розчин на змішувач (гранітний змішувач або хромованих змішувач) заборонено.

Догляд за меблями у ванній кімнаті

Навряд чи сьогодні у когось викличе сумніви, що меблі для ванної кімнати можуть бути спеціально розроблені для експлуатації їх в приміщеннях з високою вологістю. Однак з самого початку слід подбати про те, щоб на меблі не потрапляли водні бризки, тому розставити їх треба правильно. Крім того, уникнути цього допоможе і душова стінка, яка захистить надійніше, ніж фіранка для душа.

Якщо ж на меблі для раковин для ванни у ванній кімнаті все-таки потрапили бризки води, протріть їх слід сухою ганчіркою, іноді можна використовувати і трохи миючого засобу. А от засоби для полірування меблів, які містять аміак і інші сильні розчинники, краще не використовувати у ванній кімнаті.

Догляд за душем і ванною

Продовжити життя душової кабіни і душової стінки можна просто - достатньо забезпечити регулярний догляд. Використовувати потрібно всього лише губку або м'яку ганчірку і звичайний очищуючий засіб. Особливо легко доглядати за скляними раковинами і іншими рівними поверхнями.

Піддони потрібно чистити за допомогою звичайних засобів для чищення, в складі яких немає кислоти. Залишки мила і бруду можна видалити за допомогою м'якої щіточки або губки. Вапняні відкладення, наприклад, від протікаючого крана, усуваються за допомогою лимонної кислоти.

Для акрилових виробів діють зазвичай ті ж правила, що і для емальованих. Також ні в якому разі не варто мити піддони з акрилу за допомогою не тільки сильних лугів і кислот, але і засобів для миття вікон.

Догляд за керамікою у ванній кімнаті

Слід знати, що вся керамічна продукція у ванній кімнаті (наприклад керамічна раковина) покрита глазур'ю. Таке покриття тверде, міцне і легко очищається. Щоб очистити глазур на кераміці, її слід один раз в тиждень мити водою з додаванням в неї звичайного миючого засобу.
А ось інструменти, виконані з твердих абразивних матеріалів, не слід використовувати, як і каустичну соду, оскільки вона може зруйнувати покриту глазур'ю поверхню.

Зняти вапняні відкладення з керамічних виробів можна, якщо побризкати їх поверхню засобами, які містять кислоти, наприклад, лимонну або оцтову кислоту (розводити слід в пропорції 1 до 5). Використовувати такий розчин можна не частіше одного разу на тиждень.

Однак можна використовувати і звичайні миючі засоби для очищення вапняного нальоту на раковинах для ванної та унітазах. У той же час при наявності пожовтіння в унітазі або відкладень видалити їх можна за допомогою звичайного прального порошку і води.