Про небезпеку старої електропроводки

Існує думка, що якщо стара електропроводка працює справно, то досить просто перенести розетки і вимикачі, додати парочку нових, підвести дроти до «бра» і все це прослужить ще добрих 20 років. Добре б якщо так ...

Насправді ж, стара електропроводка розрахована на максимальне навантаження тих років, коли вона проектувалася. Тобто, наприклад, електропроводка в «хрущовці» розрахована на навантаження в 3000 Вт (3 кВт), що в ті часи було цілком прийнятно, але зараз цього, м'яко кажучи, вистачить тільки на чайник 2700 Вт (2,7 кВт) і на кілька невеликих споживачів. Але навряд чи у вас вдома з сучасної техніки тільки чайник. Пральна машина, холодильник, мікрохвильова піч та купа всілякої техніки можуть не залишити шансу на життя старої електропроводки.

Крім усього іншого алюмінієва електропроводка досить тендітна і може зламатися в самому непередбаченому місці. Добре, якщо це буде в розетці або вимикачі, а якщо ні? Чи не найприємніший спогад про ремонт або новосілля, якщо доведеться шукати, де зламався контакт і ремонтувати місце обриву або прокладати нову електропроводку по вже зробленому ремонту. Про всяк випадок, тут http://helpremont.in.ua/yak-provesty-elektroprovodku/ ви дізнаєтесь як самотужки прокласти нову електропроводку 

На замітку: 20% всіх пожеж відбувається через замикання старої електропроводки!

Вхідний кабель (від щита до квартири) в старих будинках теж не витримує ніякої критики. Перетин ввідного кабелю розраховується виходячи з максимально можливого навантаження на всю систему з запасом. Навряд чи інженери в ті роки могли передбачити, що наші будинки будуть заставлені досить потужною технікою, і вже точно вони не змогли уявити їх сумарну потужність.

До того ж грамотний електромонтаж має на увазі правильний розподіл навантаження по групах, а не так як в старих електрощитах, де стоять всього 2 чи 3 пробки (в залежності від площі квартири).

Хотілося б додати про електрику в новобудовах від забудовника. Дуже часто буває так, що одна частина проводки прокладена в стінах, інша в підлозі, освітлення взагалі прокладено через верхній поверх з наскрізним виходом (в монолітних будинках). Все це розмаїття технологій не кращим чином складається на загальній картині надійності всієї системи.

Та й якщо вже говорити прямо, якість електромонтажу залишає бажати кращого. Доходить до того, що в новій квартирі постійно вибиває «автомат» якщо одночасно включити пилосос з чайником.