Риніт (нежить) - запалення слизової оболонки носа. Риніт буває гострий, хронічний, вазомоторний, алергічний. При гострій формі відбувається запалення і набряк слизової оболонки порожнини носа. Як діагностувати ринит, про його симптоми і лікування дізнатися можна на kp.ua, а ми поговоримо про те, як вберегтися від цієї недуги.
Профілактика риніту
Найчастіше риніт пов'язують з переохолодженням організму. Основною причиною риніту є мікроорганізми: віруси (грипу, парагрипу, кору, аденовіруси), бактерії (стафілококи, стрептококи, гонококи). Вони починають розвиватися у Вас в носоглотці, як тільки для цього створюються сприятливі умови. Для профілактики інфекційної нежиті необхідно, по-перше, не створювати сприятливих умов для розвитку інфекції, не переохолоджуватися. При тривалому перебуванні в холодному середовищі, звужуються кровоносні судини в носоглотці і перестають вироблятися речовини, що захищають Вас від мікробів. Намагайтеся зміцнювати імунітет. Здоровий імунітет досить ефективно стримує розвиток патогенної мікрофлори у нас в носоглотці.
У періоди спалахів гострих вірусних інфекцій бувайте поменше в людних місцях або користуйтеся місцевими засобами захисту від вірусів. Іноді навіть можна вдаватися до допомоги захисної маски. У нас це не дуже поширений спосіб, а ось в країнах Азії частенько можна побачити людину, що сидить в масці в вагоні метро чи іншому людному місці.
Тримайте в сумочці або кишені флакончик з краплями, що служать для догляду за носовою порожниною (Салін, Аквамаріс, Мореназал, Маример, Фізіомер і т.д.) і періодично промивайте ними ніс. Це допоможе вимити хвороботворні мікроби зі слизової оболонки. Така процедура абсолютно не зашкодить Вашому зовнішньому вигляду, зате допоможе уникнути заселення шкідливих мікробів в організм.
Сьогодні розроблені вакцини, які допомагають уникнути нежиті, випускаються у вигляді спреїв. Вони активні щодо основних збудників нежиті. Дізнайтеся про ці вакцинах у свого дільничного терапевта або оториноларинголога. Це простий і ефективний спосіб уберегти себе від нежиті, викликаного гострими респіраторними інфекціями.
Особливе місце займає профілактика алергічного риніту. Алергічний риніт частіше виникає під час цвітіння рослин, що виділяють алергени. Причиною алергічного риніту, крім пилку рослин, можуть бути алергени кліщів домашнього пилу, вовни і слини домашніх тварин (передусім кішок, собак), тарганів, суперечка деяких видів цвілевих грибів. З алергічні риніти питання досить складне і в той же час простий. Треба по можливості захистити себе від впливу алергену.
Легко сказати, а от як це втілити на практиці? Все залежить від того, на що саме у Вас реакція у вигляді нежиті. Якщо це шерсть тварин, то висновок напрошується сам собою. Заводіть тварин без шерсті. Сьогодні є породи і кішок і собак, які є ідеальними в цьому відношенні. Якщо нежить виникає після нічного сну, то напрошується висновок про реакцію на пилових кліщів, що в безлічі мешкають в пір'яних подушках. Замініть їх на більш зручні та сучасні силіконові. Така ж реакція може бути і на папужок або канарок. Алергічними насморками подібного походження нерідко страждають маленькі діти. Доведеться прилаштувати улюбленця в хороші руки. Інакше нежить не пройде ніколи, і може навіть перерости в більш серйозні проблеми.
Чимале число людей страждають на алергічні нежиті при вдиханні пилку рослин. Постарайтеся уникати місць, де ростуть ті дерева або кущі, які можуть викликати у Вас напад нежиті. Під час їх цвітіння не виїжджати на природу і поменше гуляйте в парках. Прийшовши додому, сполосніть обличчя прохолодною водою і промийте очі і ніс.