На відміну від звичайного волоконно-оптичного кабелю, в якому світло рухається через скло або пластик, пустотілі конструкції мають підвищену швидкість передачі сигналу. Однак їх мінус в тому, що потік фотонів може легко відхилитися від курсу, що призведе до перешкод. Нова технологія, створена вченими з Університету Саутгемптона, дозволяє домогтися меншої втрати даних і більш високу здатність передачі даних, ніж твердотільні скляні волокна, повідомляє видання EurekAlert.
За півтора року британським вченим вдалося знизити показник загасання світла на порядок, з 3,5 дБ / км до всього 0,28 дБ / км, зробивши його всього в два рази гірше, ніж у звичайних скляних оптичних волокон. У той же час максимальна дальність широкосмугового зв'язку була збільшена в десять разів, з 75 до 750 км.
«Передача світла в повітряному, а не скляному осерді дає безліч переваг, які можуть трансформувати оптичні комунікації в тому вигляді, в якому ми їх знаємо. Останні результати ще більше скорочують розрив в ефективності між порожнистими і звичайними оптичними волокнами, і вся команда сподівається на ще більше збільшення показників. Як видно з моделювання, це можливо», - розповів керівник розробників, професор Франческо Полетті.
Дещо раніше рекорд в передачі "квантової заплутаності" на великі відстані встановили австрійські вчені. В ході випробувань вчені змогли спостерігати, що фотон не тільки успішно подолав 50 км волоконного кабелю, а й зберіг заплутаність з іоном навіть після конверсії довжини хвилі.
"Столичная ЭнергоКомпания" предлагает на выгодных условиях кабель оптом, а также надежное электротехническое оборудование, низковольтную аппаратуру, светотехнику для разных технических нужд.