5 поширених міфів про профнастил

Сьогодні в інтернеті про металопрофіль можна знайти безліч інформації. Тому деякі споживачі вважають себе знавцями матеріалу, розповідають про нього небилиці, ігнорують рекомендації та поради реальних фахівців.

Будівельний ринок переповнений пропозиціями, відразу нелегко підібрати підходящий варіант. Часом доводиться звернутися до кількох виробників, щоб знайти матеріал, передбачений в проекті. Наприклад, на сайті http://irontrade.com.ua/ можна замовити якісний профнастил різних кольорів, висотою хвилі, шириною, і інших характеристик.

Далі представлені спростування міфів, які нефахівці вважають істиною, а також рекомендації справжніх професіоналів.

Чим товстіший метал, тим краще.

Зі збільшенням товщини підвищується вага металопрофілю, а також вартість. Необхідно враховувати вимоги по навантаженнях, і оптимізувати вибір. Для покрівлі зазвичай цілком достатньо 0,5-0,7 мм. Додаткове навантаження на конструкцію будівлі може знизити термін його експлуатації.

Висота гофри - умілий дизайнерський хід.

Кожному виду профнастилу в залежності від області застосування відповідає певна висота профілювання. Для несучого підходить не менше 58 мм, стінового - до 45 мм. Висота - технічна необхідність, щоб матеріал витримував певні навантаження.

Металопрофіль дешевший металочерепиці.

У виробництві цих двох покрівельних покриттів використовується оцинкована сталь з полімерним покриттям. Ціна залежить від вибору конкретного металу і форми профілізації, а не від виду покрівлі.

Профнастил штампується з листів стандартної довжини.

Профілювання відбувається на професійному обладнанні з рулонної сталі. Довжина листів задається відповідно до вимог замовника, зазвичай варіюється від 0,3 до 10 м.

Металопрофіль можна кріпити шурупами або покрівельними цвяхами.

Для фіксації листів передбачені спеціальні саморізи з гумовою прокладкою-ущільнювачем. Категорично неприпустимо використовувати інше кріплення.

Але не варто забувати: виробництво і монтаж профнастилу - серйозні технологічні процеси, що вимагають особливих знань, навичок. А його вибір - відповідальне завдання, що впливає не тільки на довговічність, але і безпеку споруд. Помилки при будівництві будинку можуть в майбутньому дорого обійтися власнику.