А це залежить, в першу чергу, від насосного обладнання, воно повинно бути надійним і функціональним, тому мудрий передбачливий господар купить насос водолей в інтернет-магазині aquapipe.com.ua, саме тут представлені по доступній ціні сучасні моделі з оптимальним співвідношенням якості і ціни.
Загалом, перш ніж купити насос для свердловини, корисним буде дізнатися наступне:
- які насоси для свердловин бувають, в чому їх відмінності і переваги;
- які параметри необхідно врахувати при виборі насосного обладнання;
- що означають ті чи інші характеристики в техпаспорті водяного насоса.
Насоси для свердловин: їх види і особливості
Свердловина потребує особливого насосного обладнання, так як вона відрізняються від інших джерел води більш складними умовами забору. Для неї не підходить помпа поверхневого типу. Ефективно піднімати воду з такої глибини здатний тільки занурювальний насос - тобто пристрій, який працює безпосередньо у воді, частково або повністю в неї занурюючись. Але знати, що вам потрібно купити саме такий тип замало. Необхідно також знайти відповідь на питання «який саме?». Отже, давайте розглянемо які глибинні насоси для свердловин бувають.
Занурювальні насоси для свердловин - відцентрові.
Такі насоси використовуються для більшості свердловин. Вони надійні і універсальні у використанні, мають високу продуктивність, тривалий термін експлуатації, а також доступні за ціною. Воду зі свердловини дані пристрої піднімають за рахунок відцентрової сили (звідси і назва), яку створює робочий вал з лопатями.
Занурювальні насоси для свердловин - вібраційні.
Принцип дії заснований на різниці тисків, що створюється при розтягуванні робочої мембрани вібратором всередині пристрою. Низька вартість, невибагливість, помірне енергоспоживання таких насосів дозволяє їм успішно конкурувати в даній групі товарів.
Хоча насправді їх використання для свердловин небажано. Оскільки створювана при роботі таких насосів вібрація робить нестійкою породу всередині свердловини, що призводить до «замулювання» фільтра свердловини, поломки самого насоса і свердловини в цілому. Щоб уникнути таких наслідків на вібраційні насоси одягають спеціальні гумові кільця.
Занурювальні насоси для свердловин - глибинні.
Для свердловин глибиною від 10 метрів і більш глибинні насоси (або як їх ще називають «свердловинні насоси») - єдино вірне рішення. Такі насоси за принципом дії відносяться до відцентрових. У їх конструкції враховані всі складності роботи на великих глибинах. Це і суцільнометалевий корпус підвищеної міцності, і крильчатки з термостійкого пластика, і висока потужність двигуна для створення необхідного напору, щоб подати воду з великої глибини, і інше.
Параметри, про які потрібно знати, вибираючи насос для свердловини
- Глибина свердловини - показник від основи до поверхні. Важливий при виборі конкретного типу і потужності насосу.
- Підйомний натиск насоса - показує потужність гідравлічного пристрою, на яку висоту він здатний перекачувати воду. Щоб обчислити цей параметр, спочатку знаходимо висоту водяного стовпа: для цього до глибини свердловини додаємо 30. Отримане число збільшуємо ще на 10% (щоб компенсувати приблизні втрати напору вже в водопроводі). Це і буде необхідний підйомний натиск для погружного насоса свердловини.
- Продуктивність насоса - максимальний динамічний обсяг води, який насос може перекачати за одиницю часу. Вимірюється в м3 / год і л / хв. Щоб підібрати насос потрібної продуктивності, слід знати статистичний і динамічний рівень води в свердловині, а також дебіт свердловини.
- Статичний рівень води в свердловині - глибина дзеркала води від поверхні землі в стані, коли зі свердловини не відбувається забір води. Важливий показник для вимірювання динамічного рівня води.
- Динамічний рівень води в свердловині - це відстань від входу в свердловину до дзеркала води під час тривалої роботи насоса. Під цей рівень коректують глибину монтажу насоса, щоб він не працював «в суху», а також підбирають продуктивність агрегату. Динамічний рівень залежить від дебіту свердловини, а також діаметра обсадних труб.
- Дебіт свердловини - кількість води, що видається свердловиною в одиницю часу. Якщо продуктивність насоса буде більше, ніж дебіт свердловини, то висота водяного стовпа буде падати до критичної позначки, що загрожує частими відключеннями для пристроїв із захистом від холостого ходу, і поломками, якщо така опція не передбачена. Фахівці рекомендують вибирати насос з продуктивністю в п'ять разів менше, ніж дебіт свердловини.
- Діаметр труби свердловини - величина, що визначає необхідні габарити насосу і його потужність. Насоси глибинні найчастіше виготовляють під свердловини з діаметром 100 мм (або 4 дюйма). Врахуйте це ще на етапі бурильних робіт.
- Витрата води - передбачувана потреба в воді, яку розраховують, виходячи з норми в 200 л води на добу на одну людину. Тобто для сім'ї з чотирьох осіб оптимальна потужність насоса повинна складати 30-50 л в хвилину. Але якщо на свердловину планується додаткова навантаження (а саме - полив городу, газону), то до отриманого результату слід додати ще 50 л / хв. Так як потреба в воді для таких потреб складає в середнім близько 3-6 літрів води на метр квадратний ділянки на добу.
- Якість води - кількість і величина механічних домішок, загальна мінералізація води, що проводиться. Отримати ці дані можна, здавши зразок води зі свердловини в лабораторію (такі аналізи зазвичай роблять в санстанціях, водоканалі, а також в деяких компаніях, що займаються бурінням свердловин). У техпаспорті насосів для свердловин зазвичай вказують, для роботи з якою водою призначена окремо взята модель.